Překyselený organismus a s ním i spojené zdravotní potíže bývají bohužel nejčastěji následky špatného životního stylu s nezdravým jídelníčkem, nadbytkem toxických látek v organismu a stresem. Právě tyto nedorazy jsou nejhojnějšími příčinami nadměrné kyselosti. pH našeho těla by mělo být optimálně vyvážené, aby fungovalo tak jak má. Pokud tedy chcete docílit optimálního zdraví a vitality, využijte k odkyselení bylinky. Některé z nich mají totiž silné alkalizující účinky. Které to jsou a určitě vám pomohou?

Jak jednoduše vyřešit překyselení? Podívejte se na video na YouTube, na kanálu Martina Jelínka:

Zdroj: Youtube

Vyrovnané pH

Magický údaj pH. Co to je? Jedná se o číslo, kterým se v chemii vyjadřuje, zda reaguje vodný roztok kysele nebo zásaditě (alkalicky). Základem dobrého stavu našeho organismu je vyváženost vnitřního prostředí a od toho se odvíjí i celková imunita. Pokud není kyselo-alkalické prostředí dlouhodobě optimální, může se projevit různými příznaky a celkovou únavou. Na kyselost prostředí reagují především játra, ledviny, plíce a tenké střevo. Které bylinky umějí hladinu pH v těle přirozeně vyrovnávat?

Pampeliška

Pampeliška je jedna z nejúčinnějších bylin na odkyselení organismu. Obsahuje hořčiny, které stimulují nejen trávení, ale i sekreci žluči. Tato žlutá až tmavě zelená hustá tekutina hořké chuti se tvoří v játrech a pomáhá rozkládat tuky a bílkoviny na jednodušší látky, které se pak snáze vstřebávají. Pampeliška také podporuje detoxikaci jater a ledvin a zlepšuje jejich funkci. Využít lze jak pampeliškové listy, tak i kořen.

  • Stačí, když si zalijete 2 kávové lžičky jejich směsi horkou vodou a po 5 až 8 minutách louhování přeceďte a můžete popíjet třikrát denně.

Andělika lékařská

Další účinnou bylinkou, která vám pomůže s překyselením je bylinka s poetickým názvem andělika. Ve volné přírodě se s ní můžete setkat v podhůří, a to zejména v teplých humózních půdách. Často se však pěstuje na mnohých zahrádkách.

  • Čaj z této bylinky umí dokonale čistit krev, má poměrně silný močopudný účinek, uleví vám při žaludečních a střevních potížích a funguje i na nepříjemné nadýmání. Namočte na noc 1 kávovou lžičku nakrájeného kořene anděliky lékařské v hrnku studené vody a následný den výluh na mírném stupni pár minutek povařte a sceďte.

Kopřiva

To, že kopřivy nejsou jen nepříjemným plevelem a jsou léčivé, určitě víte. Jsou skvělým parťákem v boji proti kyselosti. Kúra by však měla vždy trvat maximálně 4 týdny. Kopřiva je také známá svými silnými detoxikačními účinky, čímž našemu organismu značně prospívá.

  • Umyté kopřivy řádně nasekejte na drobné kousky a 1 polévkovou lžíci jich zalijte hrnkem vroucí vody. Nechte 2 až 3 minuty louhovat a denně vypijte tak 4 šálky.

Bříza

Březové listy jsou další bylinkou, která má silné alkalizující účinky. Zároveň také obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před poškozením. Podporuje také vylučování tekutin a pomáhá snižovat otoky. Bříza navíc obsahuje saponiny, které mají protizánětlivé účinky.

  • Zalijte 1 lžičku sušených listů břízy 250 ml vroucí vody a nechte louhovat 10 minut. Čaj sceďte a pijte teplý.

Vyzkoušejte směsi

Na odkyselení organismu si můžete namíchat i velice účinnou směs, která má navíc i čistící účinky a podpoří vaši imunitu. Dokonce byla testovaná na univerzitě v Kalifornii na 1 000 těžce nemocných lidech a po 1 měsíci pravidelného užívání a jejich zdravotní stav značně zlepšil.

  • Smíchejte v poměru 3:3:1:1 kopřivu, řebříček, pampelišku a jetel, rozmixujte je s vodou a nechte tak 1 hodinu odstát. Výluh skladujte v lednici, vždy po 3 dnech si vyrobte nový a užívejte ½ až 1 dcl každé ráno a večer.

Související články

Zdroje: www.cajovy.blog, www.nadeje-byliny.eu, www.prostreno.cz, www.magazin.biooo.cz