Jak poznáte, že máte vysoký krevní tlak? Jeho příznaky jsou poměrně jednoznačné, ale neměli bychom se při jejich výskytu spokojit s konstatováním, že to zase přejde. Může totiž jít také o projev dalších nemocí, které budou vyžadovat okamžitou léčbu. Ani samotný vysoký tlak nesmíme podceňovat. Zpozornět bychom měli ve chvíli, kdy budeme pociťovat častější bolest hlavy, nebo se dokonce objeví závratě. Mezi příznaky tohoto stavu patří také poruchy spánku a zraku, zvýšená intenzita pocení, únava, otoky rukou a nohou a dokonce i krvácení z nosu. V každém případě raději vyhledejte lékaře, ale můžete si zkusit pomoci i s využitím přírodní lékárny. 

Video od ehowhealth na youtube poradí i další možnosti:

Zdroj: Youtube

Zase ten česnek!

Jak už jsme zvyklí u jiných problémů, téměř zázrakem mezi přírodními léčivy je zdánlivě obyčejný česnek. Nebudeme se tedy nijak moc divit informaci, že pomůže i v tomto případě. Jak? Allicin v něm obsažený má blahodárné účinky na činnost srdce a celé oběhové soustavy. Dokáže to díky schopnosti uvolnění a roztažení cév, čímž se upraví průtok krve. Jednoduše řečeno: větším průměrem cév bude krev proudit nižším tlakem.

Milujete nebo nenávidíte zázvor?

Dalším přírodním léčivem, na které se můžeme spolehnout nejen v případě problémů s vysokým tlakem, je zázvor. Alternativní medicína jej dokáže využít v desítkách a snad i stovkách případů. Stejně jako česnek posiluje i zázvor srdce a tím napomáhá ke snižování krevního tlaku. Podle provedených studií by měly stačit i dva gramy zázvoru denně jako preventivní opatření proti zvyšování tlaku a přibližně dvojnásobná dávka se může aktivně podílet na jeho snižování. 

Bazalka zažívá dobu slávy

Bazalka je bylinkou, která si získává v posledních letech znovu zaslouženou pozornost. Milujeme ji jak ve vařených jídlech, ale i syrovou, přidávanou do salátů nebo jako ozdoba na talíř. Málokdy tam zbyde. Proto je jistě pro mnohé lidi dobrou zprávou, že právě chutná bazalka dokáže také bojovat proti vysokému krevnímu tlaku. Neváhejte tedy a při nejbližším nákupu si udělejte zásobu. 

Petrželí nic nezkazíte

Budete-li si pořizovat bazalku, nezapomeňte ani na petržel. I když ještě neproběhlo mnoho výzkumů, které by její působení na snižování krevního tlaku potvrdily, můžeme se opřít o logiku, která hovoří o výhodách karotenoidů při boji s vysokým tlakem. Vezmeme-li v úvahu vysoké dávky těchto látek, jež jsou v petrželi obsaženy, nemůžeme dospět k jinému závěru, než že petrželí minimálně nic nezkazíme. 

Kouzelná skořice pomůže téměř vždy

Kořením, o němž ale v této souvislosti nelze pochybovat, je skořice. Také tu řadíme mezi superpotraviny s mnoha a mnoha blahodárnými schopnostmi. Jak nám může pomoci v této situaci? Můžeme se spolehnout na její schopnost likvidovat “špatný” cholesterol a volné tuky, čímž dojde k naředění krve. Další vývoj je již nasnadě. Řidší tekutina proudí cévami jednodušeji a třeba vynaložit méně síly na její pohyb, tedy může být krevním řečištěm posunována za pomoci nižšího tlaku. Pochopíme-li principy přírody, můžeme se posunout v boji za naše zdraví o mnoho a mnoho dále. 

Související články

Zdroje: www.healthline.com, www.pilulka.cz, www.celostnimedicina.cz