Bobkový list

Bobkový list (Laurus nobilis), známý také jako vavřín, pochází ze Středomoří. Má výraznou aromatickou chuť, která připomíná směs koření a citrusů. I proto se od nepaměti používá jako koření v kuchyni, ale také jako bylina pro přípravu čajů a léčivých odvarů. Je bohatý na éterické oleje a obsahuje vitaminy A, C a K i minerály železo, vápník a hořčík.

Zdravotní účinky bobkového listu

Bobkový list má výrazný pozitivní vliv na celý trávicí systém. Snižuje plynatost a nadýmání, redukuje zažívací potíže a urychluje metabolismus. Cenné jsou jeho protizánětlivé účinky zejména v boji s artritidou a revmatismem. Podporuje imunitní systém, má močopudné účinky, což napomáhá rychlejšímu vylučování toxických látek z těla. Vývar z bobkového listu snižuje stres a zklidňuje nervový systém.

Pokud se chcete dozvědět něco více o účincích bobkového listu, podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Skořice

Skořice je aromatické koření pocházející z vnitřní kůry skořicovníku. Existuje několik druhů skořice, ale za nejcennější je považována skořice ceylonská (Cinnamomum verum). Skořice je známá svým sladkým a hřejivým aroma, v kuchyni využívaným při pečení sladkého pečiva, dezertů, ovocných pokrmů a přípravě nejrůznějších nápojů.

Zdravotní přednosti skořice

Skořice, podobně jako bobkový list, má silné protizánětlivé účinky. Obsahuje účinné antioxidanty (polyfenol), které pomáhají ochraňovat tělo před stresem způsobeným volnými radikály. Skořice pomáhá redukovat cukr v těle, neboť zlepšuje citlivost na inzulin a pomáhá regulovat metabolismus glukózy; stimulací trávicích enzymů podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu a má výrazné antimikrobiální účinky.

Čaj ze skořice a bobkového listu: spolehlivý způsob hubnutí

Pokud chcete využít blahodárných účinků bobkového listu a skořice na lidský organismus, připravte si z těchto koření čaj. Má - kromě zdraví prospěšného vlivu - i zásadní účinky na redukci váhy. Čaj sám o sobě není zázračný, přestože jeho účinky na úbytek váhy jsou prokazatelné. Kromě pití tohoto čaje je nezbytné věnovat se zdravé životosprávě a pravidelně se hýbat.

Jak si čaj připravit?

Základem je zelený sypaný čaj, který je výkonným spalovačem kalorií a v kombinaci s bobkovým listem a skořicí vytváří účinný vývar redukující naši váhu.

Do 8 dcl vroucí vody nasypte 1 lžíci kvalitního zeleného čaje, přidejte 3 bobkové listy a jednu celou skořici. Čaj zakryjte a nechte louhovat asi 15 minut. Poté jej přeceďte, neslaďte a můžete pít.

Aby měl čaj skutečně hubnoucí účinky, je třeba pít 3 šálky denně. První si dejte ráno na lačný žaludek, druhý šálek vypijte po snídani nebo během dopoledne, třetí šálek si dejte večer po posledním jídle.

Pozor! Bobkový list i skořici nelze užívat donekonečna. Nadměrná spotřeba může být i toxická. Hubnoucí kúru z těchto druhů koření proto podstupujte maximálně tři týdny. Pak na čas vysaďte!

Související články

Zdroje informací: www.rehabilitace.info, www.youtube.com, www.youtube.com