Zdroj: www.rehabilitace.info/zdravotni/skoricova-voda, www.rehabilitace.info/dieta-a-hubnuti/caje

Tři šálky tohoto „hubnoucího čaje“ denně vám výrazně zlepší postavu. První výsledky uvidíte hned první den, po první týdnu jsou nepřehlédnutelné. Nejlepší je, je skloubit i se zdravou stravou a pohybem, aby se efekt ještě znásobil.

K přípravě čaje, který zeštíhlí vaše břicha až o 8 centimetrů, navíc nepotřebujete nic zvláštního. Stačí pouze tři ingredience, které máte skoro vždycky doma. Zelený čaj, skořice a bobkový list.

Na přípravu čaje budete potřebovat

  • 800 ml vody
  • jednu skořici
  • tři bobkové listy
  • jednu polévkovou lžíci zeleného čaje

Vodu je lepší použít převařenou. Do ní potom přidáte skořici, bobkové listy a zelený čaj. Tekutinu přikryjeme talířkem nebo pokličkou a necháme louhovat alespoň patnáct minut, pak scedíme a můžeme pít. Čaj je samozřejmě lepší pít neslazený, a to ani cukrem, ani medem. Můžete ale přidat citron, který čaj sice neosladí, ale změní jeho chuť.

Tři šálky denně

Tuto očistnou hubnoucí kúru je dobré praktikovat každé ráno, nalačno. Její funkcí je totiž doslova nakopnutí našeho organismu a nastartování metabolismu. Druhý šálek bychom měli vypít hned po snídani a třetí večer, před spaním.

Proceduru opakujete více dní v řadě, ale ti, kdo tento lektvar vyzkoušeli viděli výsledky již po prvním dni. Po týdnu je pak břicho skutečně výrazně menší, stejně tak stehna a hýždě. Kombinace všech tří ingrediencí totiž dokonale souzní – spaluje naše nechtěné tuky a urychluje metabolismus.

Je však dobré zmínit, že tento čaj neslouží jako náhrada stravy, ale naopak musí být doplněn vyváženou stravou, stejně tak jako fyzickou aktivitou.

A jak je možné, že to funguje?

Zelený čaj sám o sobě nemá žádné kalorie a je naopak jejich silným spalovačem. Jeho pravidelné popíjení brzdí chuť k jídlu, podporuje spalování tuků v oblasti břicha a způsobuje zvýšení spotřeby energie.

Také skořice podporuje trávení, zlepšuje funkci inzulínu a zabraňuje zvýšenému ukládání tuků v těle. Některé výzkumy ukázaly, že snižuje hladinu krevního cukru v krvi. S touto teorií samozřejmě nesouhlasí všichni. Ale v čem se odborníci shodují, je fakt, že skořice je výborná pro diabetiky. Nejvíce z ní těží lidé s diabetem typu II. Jeden šálek tohoto čaje může pomoci krásně stabilizovat hladinu cukru v krvi. Vitamín B1 stimuluje inzulinové receptory a inhibuje enzym, který je aktivuje. To zvyšuje schopnost těla zpracovávat glukózu. V tomto případě je nejlepší pít skořicový čaj na lačno a po jídle.

I bobkový list dokáže výrazně pomoci i při detoxikaci organismu a podporuje trávení.

Kudy teče, tudy léčí

Skořicový čaj je tedy dobrý pro zažívací systém: Snižuje plynatost, je dobrou prevencí pro vředy a zastavuje zvracení a nevolnost. Skořice rovněž přirozeně kontroluje průjem a reguluje střevní rytmus, proto pomáhá každému, kdo trpí syndromem dráždivého střeva.

Skořicový čaj může snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, čímž zabrání tvorbě ateromů a trombů, které zpomalují tok krve.