Zdroje: rehabilitace.info, prozeny.cz, mojezdravi.cz

Při regulování tělesné hmotnosti a při snaze shodit několik kilogramů navíc je nesmírně důležitý správný pitný režim. Nejrůznější limonády a džusy s vysokým obsahem cukru jsou naprostým tabu, a tak mnozí spoléhají jen na čistou neperlivou vodu. Ta ovšem ne každému úplně chutná a čas od času může přijít chvíle, kdy se zkrátka čisté vody přepijete a hledáte nějakou alternativu. Tou nejlepší jsou čaje. Ty nejenže tělu dodají dostatek tekutin, ale zároveň mají na lidský organismus mnoho příznivých účinků a mohou tak hubnutí ještě urychlit. Znáte ty, které vám pomohou k vysněné postavě nejvíce?

Zelený čaj a jeho vliv na hubnutí

Snad nejznámějším čajem, o kterém se dobře ví, že přispívá k odbourávání tuků, je zelený čaj. Denně byste si jej měli dopřát hned několik šálků. Je prokázáno, že pravidelná konzumace zeleného čaje zrychluje metabolismus. Může za to v něm obsažený antioxidant katechin. Ten, kromě toho, že zrychluje trávení, také potlačuje chuť k jídlu. Pokud si ale chcete účinků tohoto čaje užít co nejvíce, zakupte si stoprocentní zelený čaj, který jistě znáte pod názvem matcha. Obsah ketachinu je v něm totiž ještě několikanásobně vyšší než v klasickém zeleném čaji.

Pampeliškový čaj


S kily navíc skvěle zatočí i pampeliškový čaj, který během sezony navíc nestojí vůbec nic. Ideální doba na sběr pampelišek je od března do květny, kdy tyto rostliny ještě nezačínají kvést. Pro přípravu jednoho šálku pampeliškového čaje stačí asi jednu lžičku dobře omytých pampeliškových listů nasekat na malé kousky, zalít horkou vodou a nechat asi 10 minut louhovat. Následně se čaj přecedí a je hotový. Denně byste si jej měli dopřát alespoň 3 šálky.

Mátový čaj potlačuje chuť na sladké

Dalším pomocníkem v boji za vytouženou postavou je i mátový čaj. Je obecně známo, že značně urychluje trávení, snižuje chuť na sladké a podporuje hubnutí. Kromě toho také působí příznivě na mysl a napomáhá k lepšímu spánku. Raději si jej připravte z čerstvé máty, účinky takového čaje se pak ještě znásobí.

Čaj oolong a jeho účinky

V Česku není tak úplně rozšířený jako jeho populárnější bratři, to je ale velká škoda. Čaj oolong, stejně jako zelený čaj, obsahuje antioxidant katechin, díky čemuž zrychluje metabolismus a potlačuje chuť k jídlu. Na rozdíl od zeleného čaje má ale i další příznivé účinky na lidský organismus. Vyrábí se totiž zvláštním postupem, který mu dodává vysoký podíl gama-aminomáselných kyselin. Ty příznivě ovlivňují spánek a snižují napětí a stres.

Domácí čaj na hubnutí

Úžasný čaj, který podporuje hubnutí, si vyrobíte snadno, a to jen z pár surovin, které už máte doma. Připravuje se ze zeleného čaje, který, jak bylo zmíněno, potlačuje chuť k jídlu, detoxikuje organismus a zrychluje metabolismus. Další součástí tohoto čaje je pak také skořice, která mimo jiné zabraňuje ukládání tuků v těle, a také bobkový list. Ten velmi dobře čistí lidské tělo.

Budete potřebovat:

1 lžíci kvalitního sypaného zeleného čaje

1 celou skořici

3 bobkové listy

Postup:

Do velké konvičky nasypeme zelený čaj, přidáme k němu skořici a bobkové listy. Všechno zalijeme zhruba 800 mililitry horké vody a necháme 15 minut louhovat. Následně čaj přecedíme a je to. Tohoto čaje byste si měli dopřát tři šálky denně. První si dejte ideálně ráno hned po probuzení nalačno. Druhý po snídani a třetí večer po večeři.