Existují různé druhy čajů, které mají blahodárné účinky. Pití čaje napomáhá posílit imunitu, ochraňovat červené krvinky nebo dokonce snížit tělesnou hmotnost. Máme tu pro vás čtyři druhy čajů, se kterými je dobré být v kontaktu, pokud plánujete hubnout.

Zelený čaj pomáhá spalovat tuk

Všem velmi známý a pro hubnutí ideální. Tento čaj totiž obsahuje velké množství katechinů a kofeinu, které urychlují metabolismus. Uvolňují tuk z tukových buněk, napomáhají rychlosti spalování tuků v játrech a následnou přeměnu na energii. Jeho další schopností je, že zvyšuje hladinu hormonů, díky kterému je snadněji využívána energie z uvolněného tuku v krevním oběhu. Podle studií, když vypijete 4 až 5 hrnků zeleného čaje každý den a k tomu budete cvičit 25 minut, shodíte dvakrát tolik, než když byste čaj nepili.

Nemusíte si čaj dělat příliš silný, postačí pouhá lžička sypaného čaje. Pijte ho bez přidaného cukru a co nejteplejší, kdy má nejsilnější účinky.

Černý čaj jako prevence diabetu

Je velmi podobný zelenému čaji, ovšem liší se v účinných látkách, které obsahuje. Obsahuje antioxidanty, které přispívají hubnutí. Dále uvolňuje mastné kyseliny, čímž urychluje metabolismus. Z vědeckých studií je dokázáno, že pitím tohoto čaje dochází k prevenci diabetu II. typu až o několik desítek procent. Tento čaj prochází delší oxidací než ostatní čaje, proto čajové lístky kvůli delší době na vzduchu zhnědnou.

Oolong čaj pomáhá proti stresu

Tradiční čínský čaj, který je zčásti oxidován. Stává se, že je do něj přidávána ovocná vůně, díky které má poté speciální chuť. Studie prokázaly, že i tento čaj má účinky zrychlující metabolismus. Spaluje kalorie až o 3,4 %! Pokud budete tento čaj pít a zároveň se dostatečně hýbat, hubnutí jistě půjde snadněji. Oolong čaj má také pozitivní vliv na spánek a dokáže snížit míru stresu.

Matcha čaj je ideální po sportu

Matcha čaj se také nazývá práškový čaj. Pochází z totožné rostliny jako zelený čaj, ovšem má jiné zpracování. Obsahuje jen 3 kalorie na 1 gram čaje. Jako ostatní již zmíněné čaje napomáhá vylučovat toxiny z těla a urychluje metabolismus. Je doporučováno, abyste tento čaj pili po aktivním pohybu.

Existují ještě další čaje, jako je bílý čaj nebo pu-erh čaj, které vám pomohou zhubnout. Bílý čaj dokáže urychlit metabolismus až o 4-5 %, čemuž odpovídá 70-100 kalorií denně. Pokud nemáte rádi neoslazený čaj, pak tyto dva typy jsou přímo pro vás. Jejich příchutě s kokosem přínašejí při pití jedinečný prožitek.

Související články

Zdroje: ireceptar.cz, onlinefitness.cz, vlasta.cz