Pro začátek hubnutí je velmi důležité, abyste změnili své dosavadní stravovací návyky, dodržovali správný pitný režim a začali se více hýbat. I když se to po pár dnech může zdát zbytečné, mějte neustále na paměti svou motivaci, která vám pomůže překonat tyto těžké začátky. Pokud chcete dosáhnout rychlejších výsledků, určitě nevynechte čajovou odtučňovací kúru. Díky ní bude váš metabolismus pracovat o sto šest!  

Který čaj podle čínské medicíny nejvíce pomáhá s hubnutím, se dozvíte ve videu na YouTube, na kanálu ONETV cz:

Zdroj: Youtube

Zrychlení metabolismu

První rostlinou, která je součástí čajové odtučňovací kúry, je chaluha bublinatá s vysokým obsahem jódu. Jejím hlavním účinkem je povzbuzení činnosti štítné žlázy, což silně ovlivňuje metabolismus v těle. Kromě jódu se v chaluze bublinaté vyskytuje také spousta dalších minerálů a vitaminů. Z tohoto důvodu má pozitivní účinky rovněž na růst vlasů, zdraví kloubů a snížení vysokého krevního tlaku.

Snížení chuti k jídlu

Jestliže chcete zhubnout, je dobré mít veškeré chutě na uzdě, a proto je svízel syřišťový při redukčních dietách velice oblíbený. Navíc vám pomůže s nadměrným zadržováním vody v těle, které mívá na svědomí celulitidu, otoky končetin, přibírání na váze i obtížné hubnutí. Podpora lymfatického systému je tak při hubnutí dalším kladným benefitem.

Nezbytné odkyselení organismu

Poslední ingrediencí našeho zázračného čaje jsou listy jasanu ztepilého. Ty mají odkyselovací močopudné účinky, které rozpouští a vyplavují z těla ven přebytečné kyselé usazeniny spolu se solí. Listy jasanu tak pomáhají nejen při hubnutí, ale také při revmatismu nebo dně.

Redukční čajová kúra

Všechny léčivé suroviny čajové odtučňovací kúry jsme vám již představili, ale jak si z nich teď připravit ten blahodárný nápoj? Chaluhu, svízel i jasan smíchejte ve stejném poměru dohromady. Lžíci této směsi pak zalijte 220 ml vroucí vody a po 15 minutách louhování čaj sceďte. Tento redukční čaj pijte dvakrát až třikrát denně po dobu 4-5 týdnů.

Podpora úbytku váhy

Hubnoucí proces nemusí být nutné zlo, ve kterém většina lidí vidí jen omezení oblíbených jídel a pocení se v posilovně. V redukci váhy totiž pomáhá i relaxační cvičení jógy, lymfatické masáže nebo dokonce pocení v sauně či páře. Se všemi těmito způsoby tak může být hubnutí zábava, která vás na konci cesty odmění štíhlým a pevným tělem!

Související články

Zdroje: primanapady.cz, novinky.cz, denik.cz