Celerové listy jsou výborným zdrojem vitaminu C, minerálů a antioxidantů, které snižují riziko vzniku chronických onemocnění, cukrovky, obezity a některých druhů rakoviny. Celer se dále považuje za přírodní afrodiziakum s močopudnými a protizánětlivými účinky. Jeho pravidelnou konzumací zlepšíte zdraví pokožky a detoxikujete organismus, aniž byste po něm přibrali.

Udělejte si zdravou zeleninovou šťávu podle video receptu na YouTube, na kanálu Fit Mama Real Food:

Zdroj: Youtube

Hubnutí s celerem

Celer je velmi zdravá potravina, která vám zajistí přísun spousty energie s minimem kalorií. Na druhou stranu obsahuje nízké množství cukru, díky čemuž skvěle nahradí slazené nápoje. Ještě jste celerovou šťávu neochutnali? Jakmile ji vyzkoušíte, budete mile překvapeni z její charakteristické chuti. A pokud vás ani samotná příchuť celeru nijak neosloví, doupravit si ji ještě můžete jinou zeleninou.

Hydratace pokožky

O celerové šťávě je známo, že napomáhá tělo hydratovat, čímž se správně reguluje krevní tlak, tělesná teplota, funkce mozku a vylučování škodlivin z těla ven. Konzumace celeru se projeví také na vaší pokožce, která bude vypadat mnohem svěžejší. Zároveň se může snížit výskyt jizev po akné a skvrny na pokožce.

Růst vlasů

S přibývajícím věkem velmi často nastává problém s vypadáváním vlasů. Obsažené antioxidanty v celeru však pomáhají chránit krevní cévy ve vlasové pokožce, které napadají volné radikály. Celerová šťáva tak zabrání nejen vypadávání vlasů, ale dokonce podpoří i jejich růst. Vitamin K, který v celeru rovněž najdete, zase zajistí vlasům zdravý lesk a sílu.

Střevní mikroflóra

Celerová šťáva pozitivně působí také na zdraví střev. Díky rostlinným sloučeninám, jako je luteolin a pyrrolochinolinchinon, efektivně snižuje zánět ve střevech. Pokud tuto šťávu nebudete ani přecezovat, zůstane vám v ní vláknina, ve které se nachází velká část zdraví prospěšných látek. Popíjením nepasírované celerové šťávy se tak snadno zbavíte zácpy a podpoříte trávení.

Celerový životabudič

Ptáte se, jak si tento blahodárný nápoj připravit? Je to velmi jednoduché a rychlé! Do odšťavňovače stačí dát omyté 3-4 řapíkaté celery nebo jednu oloupanou bulvu. Pokud odšťavňovač nevlastníte, můžete celer rozmixovat mixérem. Pro jemnější chuť nápoje přidejte k celeru zelené jablko, čerstvý zázvor, okurku, mátu nebo citronovou šťávu.

Související články

Zdroje: sever.rozhlas.cz, aktin.cz, vlasta.cz