Celulitida nebývá právě ozdobou ženského těla.
Zdroj: Anetlanda / Shutterstock.com

Celulitida vzniká v důsledku psychických traumat a přísné výchovy, tvrdí lékařka

Celulitida postihuje vysoké procento žen a tak není divu, že se objevují stále nové a nové teorie, jak s ní bojovat. Zvlášť dobře se daří těm, které slibují dosažení úspěchů s vynaložením minimálního úsilí.

S jedním takovým překvapivým tvrzením ohledně vzniku celulitidy přišla venezuelská psycholožka Martha Sanchez Navarrová. Je přesvědčená, že na její vznik mají vliv traumata z dětství. Domnívá se, že naše emoce nacházejí východisko prostřednictvím fyzických příznaků a tak se může stres či příliš přísná výchova v dětství, která brzdí naši kreativitu, odrazit třeba právě na vzniku celulitidy. Proto místo osvědčených způsobů, jak s celulitidou bojovat, doporučuje využít terapii, která pomůže se s traumaty z dětství vyrovnat.

Celulitida se nejčastěji projevuje hrbolatou pokožkou na stehnech. Celulitida se nejčastěji projevuje hrbolatou pokožkou na stehnech. Zdroj: dimid_86 / Shutterstock.com

Podobný názor má také Alexander Barani, odborník na přirozenou krásu. Je přesvědčený, že náš emocionální život se odráží i na našem vzhledu. Proto povzbuzuje lidi, aby byli otevřenější vůči svým pocitům: „Potlačení pocitů může také vést k dalším zbytečným vráskám!“

Naopak plastický chirurg, Dr. Dennis Wolf, šéf soukromé londýnské kliniky na Harley Street, je k závěrům venezuelské psycholožky poněkud skeptický. Říká, že dokud nebude proveden další výzkum, měly by se ženy nadále zaměřovat na faktory, které v boji s celulitidou pomáhají, tedy na zdravou stravu, udržování hmotnosti a pravidelný pohybový režim.

Co je celulitida?

Celulitidu, lidově známou jako pomerančová kůže, charakterizuje MUDr. René Vlasák z Centra preventivní medicíny jako poruchu mikrocirkulace krve a lymfy, která je způsobená nárůstem tukových buněk podkoží s následnou změnou podkožního vaziva, která se zevně projevuje typickou nepravidelností kůže. Potíže s nějakou formou celulitidy má 9 z 10 žen, ale může se vyskytnout i u mužů.

Zdroj: www.dailymail.co.ukwww.internimedicina.czwww.theprivateclinic.co.uk

Akční letáky