Celulitida se nejčastěji projevuje hrbolatou pokožkou na stehnech.
Zdroj: dimid_86 / Shutterstock.com

Jak se do léta zbavit celulitidy: Zábal z medu vyrobíte doma. Je účinný a levný

Kokosový olej je hitem při domácí péči o vzhled a krásu, jeho použití je přitom opravdu jednoduché. Vyzkoušejte účinky kokosově-medového zábalu a nepěkná pomerančová kůže na hýždích a stehnech do léta zmizí.

Nevzhledná celulitida dokáže srazit sebevědomí i u štíhlých žen. Plavková sezóna je blízko, ale ještě stihnete vzhled pokožky vylepšit. S vyhlazením pokožky pomůže kokosový olej v kombinaci s medem. Vše snadno, levně a s velkým účinkem.

Kokosák na stehna

Kokosový olej má na náš organismus blahodárné účinky. Kokosový olej má na náš organismus blahodárné účinky. Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com Kokosový olej je při výrobě domácí kosmetiky doslova poklad. Je bezpečný, účinný a přírodní. Dobře se s ním pracuje, protože se snadno rozehřívá už při pokojové teplotě. Při nanášení se tedy velmi snadno vstřebává a je skvělým nosičem dalších ingrediencí. Sám o sobě pokožku hydratuje, zjemňuje a vyživuje. V kombinaci s medem, který obsahuje opravdový koktejl přírodních výživných látek, působí na pokožku jako živá voda a celulitida nemá šanci. Ke kokosovému oleji přidejte med v poměru 2:1. Směs prošlehejte a naneste na pokožku před spaním. Vytvořte si zábal, například z potravinářské fólie či starých ručníků. Nechte působit přes noc a ráno opláchněte. Během několika týdnů celulitida výrazně ustoupí, zvlášť pokud kůru posílíte pravidelným pohybem, vhodnou stravou a masážemi problematických partií.

Peelingy

Káva je výborným prostředkem v boji proti celulitidě Káva je výborným prostředkem v boji proti celulitidě Zdroj: XH2 / Shutterstock.com Kokosový olej je také skvělým základem pro výrobu peelingu, který zasadí celulitidě další ránu. Do oleje jednoduše přidejte složku, která působí mírně abrazivně a obrousí staré a nepotřebné kožní buňky. Používá se rozemletá káva či krystalový cukr. Navíc se dá využít některý z přírodních prostředků jak kůži prokrvit a prohřát (skořice, chilli), případně přímo látky podporující regeneraci pokožky a obnovu pokožkových buněk. Snad nejvýznamnějšími přísadami v boji proti celulitidě jsou šťávy z citrusů (hlavně z grapefruitu). Použít se dají přímo, nebo ve formě éterického oleje. Do jednoho šálku kokosového oleje přidejte lžíci namleté kávy, lžíci krystalového cukru a asi 20 kapek vybraného éterického oleje. Použít můžete i čerstvé suroviny jako nastrouhaný zázvor či grapefruitovou šťávu, v tom případě peeling ihned spotřebujte. Směs zahřejte v dlani a nejprve vyzkoušejte kožní reakci na malém kousku těla. Pak jemně masírujte partie na stehnech a hýždích, po deseti minutách opláchněte. Pro zaručený výsledek masáž opakujte dvakrát až třikrát týdně.

Zatočte s celulitidou

Pravidelné masáže i výživné látky ze zábalů pomohou výskyt celulitidy snížit. Samotné ale nestačí. Boj proti pomerančové kůži musí být komplexní a zahrnout i celkové životní návyky. Pro likvidaci celulitidy uděláte maximum, když do svého denního režimu vmáčknete cvičení, chůzi či jakýkoli jiný pohyb. Občas stačí si dát notebook jen na vyvýšený stůl a při práci stát. Kdykoli někde čekáte (u lékaře, ve frontě v obchodě, či na zastávce), zůstaňte stát a zatínejte a povolujte hýžďové svaly. Navíc je velmi vhodné odlehčit jídelníček a místo těžkých, smažených jídel, uzenin a moučníků zařadit více zeleniny, ovoce, celozrnných potravin a lehce stravitelných bílkovin. Pijte dostatečné množství vody (alespoň 2 až 3 litry za den).

Kokosový olej při péči o tělo

Kokosový olej pomůže pečovat o suché ruce. Kokosový olej pomůže pečovat o suché ruce. Zdroj: 279photo Studio / Sjitterstock.com Domácí kosmetika z kokosového oleje má velmi široké využití a bylo by škoda ochudit další části těla. Kávový peeling je pro jemnou kůži na obličeji příliš drsný, ale i o tyto partie se s pomocí kokosového oleje postaráte. Samotný kokosový olej aplikujte večer přímo na pokožku a ráno bude svěží a vyživená. Večerní dávka kokosového oleje podpoří také růst a výživu oslabených řas, vyřeší suchou kůži na rukou a zjemní okolí nehtů. Kokosový olej poslouží dokonce i místo zubní pasty nebo jako náhrada krému na holení.

Zdroje: www.ceskozdrave.cz, www.healthline.com

Akční letáky