Med z květů bezinky není jen voňavá spousta cukru
Zdroj: Madeleine Steinbach / Shutterstock.com

Jak správně připravit lahodný a zdravý med z květů černého bezu. Klasický recept

„Před heřmánkem smekni a před bezem klekni.“ Toto pořekadlo ledacos napovídá i těm, kteří bez neznají. Černý bez není jen keř u cesty s omamně vonícími květy a černými kuličkami na podzim. Téměř všechny jeho části byly v minulosti používány v lidovém léčitelství a lidé k tomu měli dobrý důvod. 

Zdroj: www.bydlimekvalitne.czabecedazahrady.dama.czcs.wikipedia.org

Bezinky, jak je keř lidově označován, mají také mnohé využití v kuchyni. Jedním z oblíbených způsobů, jak si dopřát jeho jedinečnou nevtíravou chuť je připravit si bezový med.

Bez je hojně využívaný i v moderní farmakologii Bez je hojně využívaný i v moderní farmakologii Zdroj: Valentyn Volkov / Shutterstock.com

Bezinky, kozičky, smradlinky, kašička a psí bez

To všechno jsou jména, kterými označujeme černý bez, keř hojně rostoucí po celém našem území. V minulosti byl využíván k léčení všemožných problémů. Bez byl natolik známý svými téměř magickými účinky, že se stal typickým darem novomanželů, aby jim přinesl úlevu, kdykoliv je něco trápilo. Receptů a návodů na zpracování bylo veliké množství. Léčila se s jeho pomocí bolest zubů, pokousání od vzteklého zvířete, popáleniny i krvácení z nosu. Lidé dokonce věřili, že jeho vysazením v blízkosti gruntu nebo chlévů ochrání dobytek od moru.

Na co skutečně zabírá

Bez je hojně využívaný i v moderní farmakologii. Odvar ze sušeného květenství podporuje pocení, pomáhá rozpouštět hleny a má také močopudné účinky. Oblíbený je také jako vychlazený čaj podporující funkci ledvin, močových cest a pomáhá i s problémy zažívacího traktu, jako je plynatost, nevolnost a pomalé trávení. Čerstvé bobule a jejich šťáva mají projímavý účinek, který se vařením ztrácí. Po tepelné úpravě je šťáva vhodná k léčení nervových onemocnění. Bohužel varem částečně přijdeme i o blahodárné účinky. Bez je doslova nabitý fytocidními látkami působícími proti houbám a bakteriím.

Květy černého bezu obsahují vitamíny a antioxidanty. Bez je doslova nabitý fytocidními látkami působícími proti houbám a bakteriím Zdroj: Shutterstock.com

Bezový med

Med z květů bezinky není jen voňavá spousta cukru. Sílu bezového medu oceníte při nachlazení, neboť pomůže s horečkou i zahleněním, nejen vám, ale i vašim dětem. Jeho příprava je velmi jednoduchá a nebude potřeba ani obrovské množství květenství, tak jak je to například u oblíbeného medu z pampelišek. Ještě, než se vrhnete na jeho sběr, ujistěte se, že jste si vybrali strom rostoucí v čistém prostředí. Bezy jsou časté i okolo silnic, ale jako vše v blízkosti komunikací, i bez bude plný škodlivin z výfukových plynů.

Příprava medu

Na med budete potřebovat 30 až 40 jeho květů, 3 citrony, 1,5 kila cukru a třičtvrtě litru vody. Květy očistěte, krátce opláchněte, zbavte případného hmyzu a odstraňte stonky. Takto nachystaná květenství dejte do hrnce, zalejte vodou a přidejte půlené citrony. Pokud jste si koupily citrony BIO kvality neváhejte použít celé půlky, jinak je určitě zbavte kůry. Nyní květy s citrony přiveďte k varu a na mírném ohni povařte asi 20 minut. Nechejte vychladnout a po 24hodinách přeceďte. K tomu vám dobře poslouží jemné sítko nebo plátýnko. Tekutinu opět zahřejte a rozpusťte v ní cukr. Za občasného míchání vařte na mírné ohni, dokud nezhoustne. Horký med okamžitě přelejte do sklenic a zavíčkujte. Ideálně skladujte v chladu a tmě.

Akční letáky