Koupel nohou z černého čaje má obdivuhodné účinky pro zdraví. Jaké?

Na to se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Už naše babičky věděly, že zápach nohou je sice přirozený jev, ale není to nic, čím byste chtěli trpět. Když navíc pracujete osm hodin na nohou ve stejných botách, je více než pravděpodobné, že vás tento problém potká.

Pokud i vy patříte mezi skupinu lidí, kteří mají problém se zapáchajícíma nohama, pak byste si měli přečíst tento článek, ve kterém vám poradíme, jak se tohoto nepříjemného problému zbavit. Navíc to není nic náročného a zvládne to opravdu každý.

Připravte si lavor plný teplého černého čaje

Chcete-li se ho co nejrychleji zbavit, vezměte si lavor, do kterého se vám pohodlně vejdou chodidla. Nalijte na něj litr teplé vody a do ní přidejte sáčkový černý čaj. Do tohoto množství je ideálních pět sáčků. Nechte 10 minut louhovat. Po uplynutí této doby bude voda obarvená a čaj do ní pustí své léčivé a antiseptické látky.

Je tedy nejvyšší čas namočit nohy a začít léčebnou kúru. Vydržte alespoň půl hodiny, aby měl čaj kýžené účinky. Proceduru provádějte jednou denně po dobu deseti dnů. Po vyndání nohou z lázně je vždy pečlivě osušte.

Na osušené nohy nasypejte jedlou sodu

Na osušené nohy nasypejte lžíci jedlé sody a schovejte je do teplých ponožek. Opakujte každý den po dobou tří týdnů a můžete si být jisti, že jste se nepříjemného zápachu zbavili. Jedlá soda totiž eliminuje plísně a bakterie, které nepříjemný zápach způsobují.

Další benefity černého čaje

Pití černého čaje může přinášet několik důležitých zdravotních výhod pro naše tělo. Tento oblíbený nápoj je totiž bohatý na polyfenoly, zejména flavonoidy, které jsou známé pro své antioxidantní vlastnosti. Antioxidanty pomáhají bojovat proti volným radikálům v těle, což může přispět k ochraně buněk a tkání před poškozením a snížení rizika vývoje různých onemocnění, včetně srdečních chorob a některých typů rakoviny. Černý čaj také obsahuje kofein, který může povzbudit a zlepšit bdělost a pozornost. Kromě toho bylo prokázáno, že pití černého čaje může pomoci snižovat riziko vzniku některých chronických onemocnění, jako jsou srdeční choroby, diabetické komplikace a některé neurodegenerativní poruchy. Má také potenciální pozitivní vliv na trávicí systém a imunitní systém. Je však důležité pít černý čaj s mírou, zejména pokud máte citlivost na kofein.

Zdroj: www.youtube.com, www.idnes.cz