Pokud chcete do plavek shodit pár kilo, je pro vás chia pudink ideální volbou! Tato superpotravina je totiž bohatá na látky, které prospívají celému lidskému organismu. Navíc perfektně zasytí a podpoří váš metabolismus.

Chcete znát tipy na jídla na hubnutí, která zvládnete připravit do 5 minut? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Lišák:

Zdroj: Youtube

Proč napomáhá chia pudink hubnutí

Jedná se o pokrm s vysokým obsahem vlákniny, která zpomaluje trávení a dodává delší pocit sytosti. Díky tomu pak můžete lépe čelit nekontrolované chuti k jídlu a zbytečnému přejídání. Chia pudink je také bohatý na bílkoviny, které podporují budování a regeneraci svalů a stimulují metabolismus.

Významným podílem jsou zastoupené i omega-3 mastné kyseliny, které snižují v těle záněty a podporují zdraví srdce a mozku. Chia pudink je nízkokalorický, takže je ideální pro všechny, kteří chtějí zhubnout nebo si zdravou váhu udržet. Ve skutečnosti pouhé 2 polévkové lžíce chia semínek obsahují kolem 7 g vlákniny, 3 g bílkovin a 6 g tuku.

Postup přípravy

Jak vyrobit chia pudink na hubnutí? Nejprve nasypte do misky 2 až 3 lžíce chia semínek. Přidejte 1 šálek neslazeného plnotučného řeckého jogurtu nebo stejné množství nízkosacharidového rostlinného jogurtu, také ¼ až ½ šálku neslazeného kokosového mléka, ½ lžičky vanilkového extraktu a špetku mořské soli.

Můžete dodat i jednu porci proteinového prášku. V tento moment veškeré ingredience řádně promíchejte, aby se dokonale propojily. Pak misku zakryjte a uložte na alespoň 30 minut do lednice, dokud puding nebude ztuhlý.

S čím chia pudink obohatit

Pokud chcete, aby si pudink uchoval svou nízkokalorickou hodnotu, vyhněte se zcela jistě bílému cukru, raději využijte trochu medu. Nepřidávejte si ani koupené „zdravé“ lupínky, které jsou často nejen přeslazené, ale i plné „éček“. Raději si dopřejte kousky ovoce, nejlépe borůvek, jahod nebo ostružin.

Trvanlivost

Chia pudink vám v lednici vydrží zhruba 5 až 7 dní, a to v závislosti na dalších použitých ingrediencích. V podstatě si můžete nachystat snídaně či svačinky na celý týden předem. Vyhnete se tak alespoň svodům rychlých fastfoodů a občerstvení po cestě do práce.

Kdo by neměl jíst chia semínky

Chia semínka by neměli konzumovat lidé, kteří mají problémy s trávením vlákniny, protože vysoký obsah vlákniny v chia semínkách může způsobit zažívací potíže, jako jsou nadýmání, plynatost nebo dokonce zácpa. Také lidé s nízkým krevním tlakem by měli být opatrní, protože chia semínka mohou snižovat krevní tlak a zhoršovat jejich stav. Osoby užívající léky na ředění krve by se měly chia semínek vyvarovat nebo je konzumovat pouze po konzultaci s lékařem, protože chia mohou zvýšit riziko krvácení. V neposlední řadě, lidé s alergií na chia semínka nebo s alergií na příbuzné rostliny, jako je například hořčice, by měli chia semínka z jídelníčku zcela vyřadit.

Související články

Zdroje : www.autumnellenutrition.com, www.grizly.cz, www.bezhladoveni.cz