Masáž obličeje podle tradiční čínské medicíny zvyšuje obranyschopnost těla.
Zdroj: Shutterstock

Takto si Číňané masírují obličej, aby celou zimu neměli chřipku ani rýmu

S podzimem a blížící se zimou přichází období nejrůznějších chřipek a nachlazení, kterému se podaří vyhnout jen málokomu. Během chladného počasí je lidský organismus oslabený, a tím pádem náchylnější k rozvoji různých onemocnění. Vsadíte-li ale na čínskou masáž obličeje, viry a bakterie na vás budou krátké!

Zdroje: YouTube.com, massagetherapypaloalto.com, celostnimedicina.cz

Během podzimních měsíců je třeba posilovat imunitu, neboť je lidské tělo oslabené. Mnozí proto sahají po nejrůznějších vitamínech, snaží se konzumovat více ovoce, a dokonce navštěvují třeba sauny. I přes velké odhodlání se ale čas od času stane, že si k nám nachlazení či chřipka stejně najdou cestu. Existuje ale ještě jeden způsob, jak posílit obranyschopnost těla a dát nemocem definitivní sbohem. Slyšeli jste už o čínské masáži obličeje?

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína je v posledních letech mezi lidmi velmi oblíbená. Hlavně pak mezi těmi, jež dávají přednost alternativní medicíně. Zahrnuje několik metod vycházejících z tradičního čínského léčitelství, s jejichž pomocí lze předcházet nejrůznějším nemocem či je případně léčit. Do tradiční čínské medicíny spadá například i akupresura.

Masáž obličeje Masáž obličeje podpoří podle čínské medicíny obranyschopnost těla. Mimo to napomáhá i k mladistvému vzhledu.  Zdroj: Shutterstock

Akupresura a body na těle

Vyznavači akupresury si stojí za tím, že tělem člověka proudí životní energie, jejiž působení lze ovlivňovat stlačováním nejrůznějších bodů na těle. Masáží těchto bodů je pak podle tradičního čínského lékařství možné předcházet nejrůznějším onemocněním, léčit jisté zdravotní potíže, posilovat imunitu a detoxikovat organismus.

Masáž obličeje proti nachlazení

Na to, jak si s pomocí masáže lze zvýšit obranyscopnost, se podívejte ve videu.

A právě akupresura může fungovat jako prevence proti chřipce a nachlazení, případně tlumit příznaky těchto nemocí. Vyzkoušejte masáž obličeje a přesvědčte se na vlastní kůži. 

Dva hlavní body se nacházejí na obličeji v místech, kde se obočí setkává s kořenem nosu. Právě masáž těchto bodů posiluje imunitu a při samotném nachlazení je pak naprosto klíčová. Ukazováčky jemně zatlačte na zmíněná místa z každé strany a několik minut jemně masírujte. Tato masáž pomáhá proti bolestem hlavy, snižuje horečku a ulevuje od ucpaného nosu. Funguje ale i proti únavě. 

Další místo, které si zaslouží jemnou masáž, se nachází ze spodní strany lícních kostí. Mírné stlačení této oblasti ulevuje od bolestí hlavy a také od pálení očí. 

A v chladných měsících se vyplatí masírovat i bod, který se nachází na hřbetu rukou mezi palcem a ukazováčkem. 

Akční letáky