Sprchování nebo koupel bez ručníku? Není nic příjemnějšího než se po vodní lázni zachumlat do froté objetí a dát si pohov. Jenže ručník dokáže udělat i nějakou tu neplechu. Zejména pokud ho použijete nevhodným způsobem. Řeč je o vysoušení vlasů. Většina z nás si ručník „hodí na hlavu“ a začne drhnout vlasy tak urputně, jako by šlo o mytí dlažby. Výsledkem tohoto hrubého zacházení jsou narušená vlasová vlákna a polámané kadeře. No řekněte, není to škoda?

Na videu zjistíte, jak si ručníkem a špatnou péčí můžete zničit vlasy:

Zdroj: Youtube

Pozor na turban

Vlasových úrazů je díky ručníku daleko víc. Velkou roli v tom hraje jeden špatný zlozvyk – turban. Tedy ručník, který si většina z nás po umytí vlasů obtočí kolem hlavy. Slouží jako provizorní vysoušeč a zároveň i způsob, jak udržet vlasy pohromadě.

Sušení vlasů jinak

Turban není jen spolehlivý ničitel vlasů, ale také hrozí, že když si ho necháte na hlavě dlouho, vlasová pokožka se zapaří, podráždí a vás začnou trápit lupy. Jak si tedy vlasy sušit správně?

Dejte si na hlavu ručník a velmi jemně vlasy promněte rukama. Pokud potřebujete kadeře zbavit vody co nejrychleji, použijte na ně dva ručníky. Jeden zbaví vaše vlasy vody, druhým dosušíte zbytek. Pak vlasy vyfénuje nebo (máte-li čas) nechte uschnout na vzduchu.

Na co si ještě dát pozor:

  • Používejte ručníky z mikrovlákna. Jsou šetrnější a mají 6x větší savost než froté klasika.
  • Nikdy si nemyjte vlasy před spaním. Na polštáři se vám zbytečně zacuchají a polámou.
  • Nečešte si mokré vlasy. Jsou třikrát slabší než ty suché a mohou se poničit.
  • Nosit vlasy v gumičce je pohodlné, ale pro vaše vlasy zatěžující. Pokud rádi nosíte culík, opatřete si alespoň gumičky, které vlasy netrhají. Vhodné jsou třeba látkové nebo plastové.

Související články

Zdroje: www.vylecime.cz, www.styl.instory.cz