Říká se, že každá žena je krásná. Tlustá, hubená, malá, vysoká… Jenže módní diktát je neúprosný a z nějakého záhadného hlediska upřednostňuje ty, které jsou štíhlé, opálené, usměvavé a pokud možno nemají ani jednu vrásku. Dostát takovým parametrům je těžké v mladém věku, natož pak v době, kdy vám je čtyřicet, padesát a máte za sebou děti, práci a na paty vám šlape menopauza.

Autor Top Trending vám na svém videu představí způsoby, jak můžete zhubnout bez cvičení a diety, podívejte se.

Zdroj: Youtube

Razantní diety nic neřeší

Podle výživových terapeutů nejsou drastické diety cestou ke štíhlosti. Úbytek váhy ve většina případů stejně skončí jo-jo efektem a problém s kily navíc se tak nevyřeší. Naopak. Většina notorických dietářek končí s rozhozeným metabolismem a dalšími faldíky navíc.

Odborníci proto ženám doporučují, aby zbytečně nepanikařily a svou váhu si snižovaly postupně. Třeba pomocí těchto několika pravidel. Zkuste je také, výsledek vás mile překvapí!

Zapracujete na držení těla

Je to maličkost, ale ovlivňuje to celkový vzhled vaší postavy. Pokud si při práci u počítače hrbíte, vždycky budete vypadat jako „velká“ hromádka neštěstí. Vyleze vám břicho, prsa a celkově budete působit kulatějším dojmem. Zkuste se narovnat a držte uši, ramena a kyčle v jedné přímce, jako kdybyste spolkli pravítko. Nebudou vás tolik bolest záda a zároveň vás okolí uvidí opticky o pár kilo štíhlejší!

Dodržujte pitný režim

Snažte se denně vypít alespoň dva litry vody. Pokud totiž dáte tělu málo vláhy, začne ji v sobě zadržovat. A to pak vede k pocitu nafouklosti a otokům. Mimochodem, věděli jste, že zadržovaná voda v těle může představovat dvě až čtyři kila váhy navíc? Zkuste dodržovat pitný režim a vaše postava (hlavně břicho) budou vypadat štíhlejší.

Jezte jídlo s větším podílem vody

Odborníci doporučují konzumovat potraviny s vyšším obsahem vody. Jde zejména o polévky, zeleninový salát nebo ovocnou misku. Všechny tyto „mňamky“ mají jedno specifikum – zaženou hlad mnohem rychleji a s menším počtem kalorií. Pokud jste rozlítaní a nemáte čas nad svým jídelníčkem nějak zvlášť přemýšlet, naučte se alespoň ke každému jídlu sníst malou misku zeleniny.

Zažeňte mlsnou pomocí ořechů

Ořechy jsou plné vitaminů a výživných látek. Proto se doporučují při různých dietách. Dejte si ale pozor, aby tyhle křupavé dobroty nebyly solené, protože sůl zadržuje vodu v těle. Pokud vás honí mlsná nebo máte hlad, dejte si hrst ořechů. Výborné jsou třeba arašídy, mandle nebo slunečnicová semínka.

Pijte kávu

Káva je močopudná a odvádí přebytečnou vodu z těla. Zároveň zrychluje metabolismus, proto je vhodná i při dietách. Ovšem pokud chcete účinky kávy využít, určitě si svého „turka“ necukrujte a nezjemňujte smetanou. Pijte pouze čistou kávu!

Související články

Zdroje: https://www.novinky.cz, https://www.zij-zdrave.cz