Alternativní léčba je mezi lidmi stále populárnější
Zdroj: Shutterstock.com

Přiložte si na noc na chodidla plátky cibule a omotejte potravinářskou fólií

Cibule je nepostradatelnou surovinou každé kuchyně. Využití však nejde i jinde. Je známá svými protizánětlivými účinky, a proto se stala skvělým pomocníkem v boji proti nachlazení. Věděli jste ale, co se stane, když si její plátky přiložíte na noc na chodidla? Nejen že ulevíte svému organismu, ale dokonce jej zbavíte nejrůznějších nemocí!

Alternativní léčba je mezi lidmi stále populárnější. Ovoce a zelenina dokáží hravě nahradit některé léky a přitom vůbec nezatíží organismus. Tou nejúčinnější zbraní proti chřipce a nachlazení je cibule, o čemž velmi dobře věděly už naše babičky. Sirup připravený z cibule a cukru, který pomáhá s vykašláváním, již dávno není žádnou novinkou. Ne každému je ovšem tento nápoj po chuti. Naštěstí existuje i jiná metoda, jak pocítit sílu cibule, a s konzumací nemá nic společného. Nakrájené plátky této zázračné zeleniny, jež se na noc přiloží na chodidla, udělají s organismem zázraky!

Cibule je malý zázrak. Cibule je malý zázrak. Zdroj: Shutterstock.com

Přírodní antibiotikum

Léčivé účinky cibule jsou známy již od středověku, kdy ji lidé používali namísto léků, které tehdy pochopitelně ještě nebyly dostupné. Obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek a právem je považována za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Najít v ní lze například vitaminy C, E a B, betakaroten, kyselinu listovou, železo, fosfor a vápník, ale i hořčík či síru. A právě to z ní dělá královnu domácí medicíny. 

Cibule tak dokáže zatočit s horečkou, zmírní příznaky nachlazení, chřipky i angíny. K tomu všemu skvěle detoxikuje organismus. Problém tkví v tom, že spousta lidí nemá chuť syrové cibule tak úplně v lásce. Její účinky lze naštěstí pocítit i jinak než jen konzumací. Vyzkoušejte trik, který byl velmi populární už v 16. století!

červená cibule Tenké plátky cibule se na noc přiloží na chodidla a obalí fólií. Zdroj: Shutterstock.com / PTStock

Cibule na chodidla

Pomocí jednoduchého zábalu můžete zbavit tělo nejrůznějších toxinů a dalších nebezpečných látek, které jsou potenciální hrozbou pro vaše zdraví. Stačí vzít jednu větší cibuli, zbavit ji slupky a nakrájet na tenké plátky. Ty následně přiložte na chodidlo a upevněte potravinovou fólií. Případně je možné plátky cibule upevnit ponožkou. Pak stačí jen nechat cibuli působit přes noc a ráno odstranit. 

A proč právě chodidla? Jsou totiž nesmírně citlivou oblastí lidského těla, na které se nachází až na 7 tisíc nervových zakončení. Ta jsou propojena s různými tělesnými orgány. Pokud je tedy začneme stimulovat pomocí cibule, její léčivé účinky doputují přesně tam, kde jsou nejvíce potřeba. 

Cibule tak zničí množství bakterií a virů, jež se v lidském těle nachází. V případě nachlazení pak rovněž zmírní horečku či rýmu. To platí i v případě dětí. U těch ovšem nenechávejte tento zábal přes noc, mohl by totiž podráždit jemnou dětskou pokožku. Bohatě tak postačí dvě hodiny, přičemž je možné postup po nějakém čase zopakovat. 

Zdroje:

prirodajelek.cz, prozeny.cz

Akční letáky