Cibuli má doma v zásobě snad každý. Běžně se používá k přípravě mnoha jídel, ale už ve starověku byla v zemích, kde vzkvétala medicína, také oblíbeným lékem. Hlavně v oblasti Číny, Indie a Blízkého východu.

Vzhledem ke svému obsahu drahocenných látek je kromě jiného výborná i v péči o pleť. Její účinky dokáží nejen zjemnit stávající vrásky, ale také jim předcházet. Stejně tak si hravě poradí s jizvami a pigmentovými skvrnami.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Jak z vás cibule a kukuřičný škrob udělají 16letou dívku bez ohledu na váš věk? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu RECIPES FOR YOU:

Zdroj: Youtube

Cibule je elixír mládí

Syrová cibule je zdrojem mládí a tím nejsilnějším regenerátorem buněk. V cibuli se vyskytuje, mimo užitečných minerálů, také velmi silný antioxidant zvaný kvercetin. Spolu s obsaženým vitaminem C a E a také zinkem tvoří účinnou kombinaci, která zpomaluje procesy stárnutí v těle. Navíc má velmi kladný vliv i na lidskou psychiku, hlavně pokud jste unavení a ve stresu. Významné jsou i silné antioxidační a protizánětlivé účinky.

Cibulová maska ​​

Pokud chcete mít stále vitální, jemnou a pružnou pleť, vyrobte si z cibule výživnou a jednoduchou masku. Této ingredience plnohodnotně využívaly už naše babičky. Nejprve nastrouhejte cibuli na struhadle a pak k ní přidejte med. Směs naneste na obličej potřený olivovým nebo jiným přírodním olejem. Jakmile vrstva zaschne, naneste na ni stejným způsobem ještě dvě další.

Celá kúra by měla trvat okolo 30 minut. Nakonec si opláchněte obličej teplou vodou a potřete ji kefírem. Tato poslední ingredience dokonale zlikviduje případný zápach cibule a zároveň dokonale zklidní pokožku.

Jak často aplikovat

Pokud chcete dosáhnout viditelných výsledků, dopřejte si masku alespoň 10krát, a to vždy s dvoudenními přestávkami. Dočkáte se malého zázraku, kdy se vaše pleť nádherně rozjasní a vyhladí. Bonusem vám budou i světlejší pihy a ztráta pigmentových skvrn. Masku lze využít i na rychlejší léčbu a potlačení jizev.

Využít se dá i cibulová šťáva

K regeneraci pokožky můžete použít i cibulovou šťávu. Obsahuje ještě nejmenovanou kyselinu askorbovou, jód a fytoncidy, tedy látky, které aktivují celkový proces omlazení.

Nejprve si očistěte 10 středně velkých cibulí a 1 stroužek česneku. Zalijte je v hrnci 1 l mléka a nechte vařit na mírném stupni plotýnky cca 1 hodinu. Pak odvar přeceďte a nechte vychladnout. Nakonec dodejte ještě 2 lžíce medu. Léčivý nápoj uchovávejte v chladničce, ideálně ve skleněné nádobě s pevným uzávěrem.

Jak užívat

Každý den vypijte tak 1 dcl tohoto léčivého nápoje, a to vždy mezi konzumací jídla. Podpoříte tak zdraví pokožky vnitřně, a navíc bude lepší jistě i vaše imunita.

Související články

Zdroje: www.irecept.cz, www.zdravopedie.cz, www.prozeny.cz