Zdroje: biolekar.cz, damskydenik.cz

Jak je to s cibulí v ponožce?

Přikládání cibule k chodidlům patří pořád mezi babské způsoby léčení a věda je zatím nepotvrdila. Přesto lidé po celém světě používají cibuli na chodidla jako způsob, jak se zbavit bolesti hlavy, vyléčit nachlazení nebo zlepšit celkové zdraví.

Přikládání cibule k chodidlům může pomoci přenést léčivé vlastnosti cibule do těla přes reflexní body na chodidlech. Tento postup se často používá spolu s dalšími léčebnými technikami, jako jsou masáž nebo akupresura.

Podívejte se, jak toto téma zpracoval tým se slovenksého "TOP Zaujímavosti".

Zdroj: Youtube

S cibulí mají lidé dlouhosáhlé zkušenosti

O tomto způsobu používání cibule se začalo opět mluvit, některé zdroje jej naz‎ývají „megahitem“ a lékem, který vás postaví na nohy do druhého dne. Tak skvělé to asi nebude, ale je fakt, že naši předci měli s přikládáním cibule, ale také třeba kysaného zelí na chodidla dobré zkušenosti.

Plátky cibule, které se přiložily na chodidlo a přetáhly ponožkami, se doporučovaly nemocnému především na noc, ale v případě horečky i kdykoli během dne.

Cibulí v ponožkách se lidé snažili zbavit již zmíněné horečky, ale také rý‎‎‎my a nachlazení, pročištění těla a používali ji k podpoře imunitního systému. Cibule má antibakteriální i antivirotické účinky, a proto byla používaná velmi často a na všemožné neduhy.

Proč se přikládá cibule zrovna na chodidla?

A proč by to mělo fungovat? Jak už bylo řečeno, vědci na nic takového nepřišli, ale má se za to, že cibule ovlivňuje tělo skrze nervová zakončení nebo chcete-li akupunkturní body. V chodidle je velké množství nervových zakončení, která jsou důležitá pro citlivost a koordinaci pohybu. Nervová zakončení jsou umístěna v pokožce, v kostech, v kloubech a ve svalové tkáni chodidla. Jejich počet přesně není znám, ale odhaduje se, že v chodidle může být až půl milionu nervových zakončení. Cibule tak může na tělo působit nejlépe právě přes chodidla.

Související články