Lžička šťávy z cibule denně podpoří vaše zdraví.
Zdroj: Shutterstock

Co se stane s vaším tělem, když budete denně užívat lžičku šťávy z cibule

Cibule je od nepaměti nedílnou součástí naší kuchyně. Kromě její výrazné chuti, kterou dodá každému pokrmu ten správný říz, má také výjimečně prospěšné účinky na naše zdraví. Zkuste každý den užívat cibulovou šťávu a uvidíte sami.

Funguje jako přírodní antibiotikum, doslova zabíjí viry a bakterie, dokáže potlačit i plísně, je vhodná při zánětech horních cest dýchacích, snižuje hladinu špatného cholesterolu a chrání kardiovaskulární systém. Cibule také patří mezi antioxidanty, obsahuje řadu prospěšných vitamínů, je zdrojem mnoha minerálů. Pravidelnou konzumací cibule v té nejčerstvější formě pomůže předcházet infarktu a mozkové mrtvici, cukrovce, ale pomůže vám i při hubnutí. Prospívá šlachám, chrupavkám a vazům. 

Do ponožek

Cibule pomáhá také zevně. Plátky cibule přiložené na místo, kam vás bodla včela nebo štípl jiný hmyz, uleví od nepříjemné bolesti. Pokud se potýkáte s horečkou či virózou, pomůže vám obklad. Cibuli oloupejte, nakrájejte na kolečka a vložte je na noc do ponožek, které si navlékněte na nohy. Plátky se musí dotýkat chodidla. Ráno plátky vyhoďte a proces opakujte do té doby, než se budete cítit lépe. 

Plátky se musí dotýkat chodidla. Zdroj: Shutterstock

Očištění těla

Proč je dobré pít cibulovou šťávu? Tělu dodáte tolik potřebné minerály, jako jsou vápník, zinek, jód, železo i flór. Z vitamínů jsou to C, D, E, B6, B12, riboflavin, niacin, karoten, thiamin. Šťáva zharmonizuje váš trávicí systém, pročistí tělo a posílí cévní stěny, stejně jako vaši imunitu. Dezinfikuje dutinu ústní, dýchací cesty a nosní sliznici. Potřebujete očistit tělo od hlenu? Cibule pomůže vyplavit hlen jak z dýchacího, trávicího, tak vylučovacího systému. Vždy se však informujte u svého lékaře, zda je pro vás vhodné šťávu pít.

Do hmoždíře

Jak šťávu získat? Nejlepší je cibuli jemně pokrájet a rozmělnit v hmoždíři. Nechte pár minut odstát, pak šťávu přeceďte přes plátýnko nebo gázu. Uchovávejte v lednici maximálně 4 dny.

Cibuli nasekejte najemno a pak z ní v hmoždíři vymačkejte šťávu. Zdroj: Profimedia
Šťáva z cibule s medem na pročištění

  • Suroviny:
  • cibule
  • med
  • citrony
  • Postup:
  • Cibuli nakrájejte na malé kousíčky a do zavařovací sklenice vrstvěte vždy cibuli, pak lžíci medu a kousek citronu, dokud není z poloviny plná. Poslední vrstvou je med. S ním však opatrně, aby šťáva nebyla příliš sladká. 
  • Sklenici zavřete a dejte do lednice. Za 24 hodin se už uvolní šťáva, kterou můžete po lžičkách užívat. Poživatelná je maximálně 3 dny, pak si musíte naložit další. Proceduru je dobré opakovat asi třikrát, tělo se do 10 dnů pročistí od všech nečistot. Důležité je vypít i denně dostatek vody, abyste čistící proces podpořili. 

Zdroje: ceskenapady.czvimcojim.cz, Janča - Zentrich: Herbář

Akční letáky