Slupky z cibule nemusí končit v odpadkovém koši, ale raději s nimi smysluplně naložte. Obsahují totiž velké množství prospěšných látek, které prospívají našemu zdraví. Pokud si je naložíte do oleje, můžete je mít v zásobě po celý rok.

Co takové slupky z cibule umí a jak léčivý cibulový olej vyrobit, se podívejte na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Cibulové slupky jako léčivo

Slupky z cibule nejsou jenom odpadem při vaření, jsou i bezvadnou zásobárnou léčivých látek. Obsahují vysokou koncentraci mnoha vitamínů a antioxidantů. Díky tomu mají silné protizánětlivé, antibakteriální a protivirové účinky. Stačí, když je vyskládáte na plech a necháte je při pokojové teplotě uschnout. Takto je můžete skladovat v uzavíratelné nádobě. Z některých si lze rovnou vyrobit zdraví prospěšný olej.

Jak si cibulový olej připravit

Recept na cibulový oleje je naprosto jednoduchý a jeho přípravu zvládne opravdu každý. Vložte do čisté sklenice usušené slupky z několika cibulí a zalejte je olejem tak, aby byly všechny potopené.

Nechte je macerovat minimálně 10 dní, olej sceďte přes plátýnko a všechny cibulové slupky náležitě vymačkejte. Následně nalijte olej do menších tmavších lahviček, praktická je zátka s kapátkem. A proč je tento zdravotní zázrak užitečný zrovna pro ženy nad 50?

Snižuje nezdravý cholesterol

Cibulový olej si umí velice dobře poradit se zvýšeným nezdravým cholesterolem. Pokud vás tento zdravotní nedoraz provází životem, vsaďte právě na tento lektvar. Užívejte každé ráno na lačný žaludek 1 kávovou lžičku a můžete léčbu doplnit i pravidelným užíváním čaje z cibulových slupek.

Oteklé nohy

Patříte mezi ty, které trápí oteklé a unavené nohy? Vsaďte právě na cibulový olej a každý večer si jej vtírejte před spaním do pokožky lýtek i chodidel. Nohy tak výborně prokrvíte a osvěžíte. Masáž olejem provádějte po dobu 2 týdnů a před dalším používáním týden vynechte.

Proti svalovým křečím

Cibulový olej v kombinaci s cibulovým čajem můžete také využít k utlumení svalových křečí. V podstatě je tato léčba podobná té o oteklé spodní končetiny.

Krásné a kvalitní vlasy

Nejen cibulový olej, ale i cibulový odvar podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich nadměrnému vypadávání. Látky obsažené ve slupkách vám pomohou i s léčbou lupů, řídnutím vlasů či počínajícími šedinami. Cibulové slupky díky obsaženým antioxidantům a dalším užitečným látkám vlasy velmi posílí, vyživí vlasovou pokožku a dodají jim náležitý lesk.

Související články

Zdroje: www.primanapady.cz, www.zena-in.cz, www.m.magazinplus.cz