Nastává pomalu podzim se svým sychravým počasím a mnozí z nás jsou okamžitě více náchylní na různé druhy kašle a nachlazení. Pro tento případ pro vás máme nejen skvělý tip na prevenci, ale i na pomocníka během léčení těchto nepříjemných neduhů. Využijte sílu vlašských ořechů, a to nejenom samotných jader, ale i ořechových skořápek. Poradíme vám, jak na to. Ořechy totiž obsahují řadu látek, které jsou prospěšné pro plíce.

Proč jsou ořechy zdravé se podívejte na tomto YouTube videu na kanále Davis TV:

Zdroj: Youtube

Dejte vale pokašlávání

Nechcete strávit nastávající roční období zbytečným a nepříjemným chrchláním, kašláním a bolestmi a nepříjemným tlakem v oblasti plic a průdušek? Vyzkoušejte osvědčený prostředek našich babiček. Moc dobře věděly, co opravdu přinese účinnou úlevu. A to takřka okamžitě. Během podzimu a zimy je vystaven náš organismus náporu mnoha virů a bacilů a nejvíce se projevuje nachlazením a chřipkami. Při těchto nemocech jsou zpravidla zasažené plíce a ostatní části dýchacího ústrojí, které jsou tím pádem značně oslabeny. Jak tedy tělu v tomto případě můžete pomoci?

Celé ořechy

Oblíbená jádra vlašáků nemusí být jen příjemným zpestřením mnoha pokrmů. Velice snadno je můžete využít i k pro jejich léčivé účinky k zotavení vašeho těla. V tomto případě i se skořápkami, takže se ušetříte louskání ořechů. Z celých ořechů se totiž dá uvařit velice chutný čaj, který perfektně funguje na odhlenění. A jeho příprava je velice snadná. Skořápky vlašských ořechů obsahují vysoké množství minerálů jako je například zinek, hořčík, železo a draslík a zároveň je v nich významně zastoupen velmi cenný jód.

Domácí čaj

Nejprve řádně očistěte a omyjte asi tak 5 nevylouskaných vlašských ořechů. Můžete použít i kartáček, pokud jsou na nich větší nánosy špíny. Následně je lehce podrťte paličkou, aby skořápky povolily, ale jádra ořechů zůstaly uvnitř. Vložte je do hrnce, přihoďte 2 celé očištěné cibule rozkrojené na půl, zalijte 1 l vlažné vody a dejte vařit. Postupně nechte na mírném stupni plotýnky tekutinu zredukovat na polovinu původního množství.

Kýžená úleva

Potom vše sceďte do hrnku, můžete dochutit pár kapkami citronu a trochou medu a pravidelně po celý den tento účinný a lahodný čaj popíjejte. Brzy vám přinese kýženou úlevu od úporného a nepříjemného kašle.

Související články

Zdroje: www.ceskatelevize.cz, www.bylinkyprovsechny.cz, www.jimejinak.cz, www.styl.instory.cz