Lidský organismus je úžasný. Umí se samo regenerovat i detoxikovat. Občas je ale jeho přirozeným schopnostem potřeba pomoci. Podpořit činnosti orgánů, očistit je a posílit imunitu. Už naše babičky věděly, jak na to, a znaly blahodárnou trojkombinaci z darů přírody.

Stačí pár dní

Očistnou kúru nemusíte užívat dlouhodobě, abyste viděli její efekt. Stačí pár dní a vaše játra, cévy i střeva na tom budou mnohem lépe, než dřív. O jaké tři ingredience přírodního zázraku se jedná? Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Udržovat v dobré kombinaci játra, střeva a cévy je nesmírně důležité. Játra jsou hlavním detoxikačním orgánem a díky nim se vylučují škodlivé látky z těla pryč. Zdravé cévy jsou nepostradatelné pro distribuci krve a zdraví srdce. A střeva? Poslední studie ukazují, že mají mnohem důležitější funkci, než by se mohlo zdát. Kondice střev a celkově zažívacího ústrojí může ovlivňovat vaše celkové zdraví víc, než si myslíte. Díky „hodným“ bakteriím, které osidlují tlusté střevo, můžete budovat svou imunitu, neboť zdravá střeva ovlivňují fungování i ostatních orgánů v těle.

Zdraví za pár korun - citron a česnek

Připravte si dva citrony, nejlépe v bio kvalitě. Citrony jsou skvělým povzbuzovačem imunity, hlavně díky vysokému obsahu vitaminu C. Zalijte je vodou tak, aby v ní citrusy plavaly. Zároveň je zasypejte vrchovatou lžící jedlé sody a promněte sodu mezi prsty, dokud se nerozpustí. V takové lázni nechejte ovoce odpočívat asi 15 minut. Vezměte si dvě palice česneku a stroužky vyloupejte. Česnek je velmi ceněný nejen v kuchyni pro svou chuť. Naše babičky velmi dobře věděly o jeho antibakteriálních účincích i o vlivu na kardiovaskulární systém. Česnek pomáhá čistit krev, snižuje tlak a pomáhá předcházet krevním sraženinám.

Přidejte med

Všechny vyloupané stroužky česneku najemno nakrájejte a vsypejte do předem připravené čisté sklenice. Po uplynutí 15 minut vyjměte česnek z lázně, kůru ještě důkladně očistěte a citrusy nakrájejte na drobné kostičky. Pokud mají citrony pecičky, vyjměte je. Citronové kostky vsypte k česneku a nakonec vše zalijte kvalitním, nejlépe domácím medem. I med je skvělé přírodní antibiotikum, bakterie proti němu nemají šanci a imunita po jeho konzumaci dostává neuvěřitelnou vzpruhu. Celou směs dobře promíchejte a dejte odležet do ledničky. Zhruba za týden můžete blahodárný posilovač imunity a čistič orgánů užívat. Připravte si vždy sklenici vlažné vody nebo mléka, jednu lžíci přírodního léku v ní rozmíchejte, vypijte a druhou část snězte. Uvidíte, že už za pár dní pocítite příliv energie.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.blendea.cz