Sušené ovoce není jen oblíbeným zobáním či příjemnou svačinkou, jedná se také o pokrm s mnoha zdravotními bonusy pro náš organismus. Pomáhá s odvodňováním, detoxikací a značně zlepšuje celkové trávení. A je také přítelem všech, kdo si udržují štíhlou linii. Sušené ovoce lze mlsat samotné, ale velice snadno jej můžete přidat do kaší či jogurtů, anebo si vyrobit jednoduchý a účinný nápoj na očistu střev.

Na přípravu přírodního čističe těla se podívejte v tomto YouTube videu kanálu Leckere Gerichte:

Zdroj: Youtube

Rozinky a sušené švestky

Oba druhy ovoce jsou nejen chutné, ale také velmi zdravé. Obsahují totiž vysoký podíl vlákniny, která pomáhá s odvodňováním a detoxikací organismu. Významnou roli hraje i vysoký obsah antioxidantů, které chrání tělesné buňky před možným poškozením.

Rozinky a sušené švestky jsou také dobrým zdrojem draslíku, který je důležitý pro správné fungování svalů a nervů. Draslík může pomoci snížit krevní tlak a zlepšit trávení. Vyzkoušejte proto očistnou kúru z rozinek a sušených švestek. Je chutný a budete se cítit brzy lépe a lehčeji.

Čistič z rozinek a sušených švestek

Vložte do hrnce sušené švestky a rozinky, které jste předem pokrájeli na menší kousky. Zalijte vodou a přiveďte k varu. Následně vařte na mírném stupni plotýnky ještě dalších 10 minut. Následně ovoce propasírujte přes cedník a šťávu nechte vychladnout.

Vyrobte si pastu

Mezitím si dejte vařené švestky a rozinky do nádoby a rozmixujte na hladkou směs, v níž se spojí chutě obou ingrediencí. Ke každé porci použijte 1 lžičku.

Dodejte hrušku a kiwi

Nakrájejte jednu celou umytou hrušku, zbavte jádřinců, pokrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Přidejte 2 pokrájené kiwi, zalijte vychlazeným vývarem ze sušeného ovoce a přidejte i porci ovocné pasty. Následně veškeré ingredience společně rozmixujte a máte hotovo!

Jak často užívat?

Čistič z rozinek a sušených švestek pijte po dobu jednoho až dvou týdnů a dávejte si ho vždy 1 sklenici ke každému jídlu. Pokud máte jakékoli zdravotní problémy, je lepší se vždy poradit se svým lékařem.

Tip na závěr

Nápoj si můžete ochutit také trochou medu a špetkou skořice či citronovou šťávou.

Související články

Zdroje: www.prosvet.cz, www.jakzdrave.cz