Nelíbí se vám vaše špekaté a povolené bříško a chcete ho zhubnout a hodit do formy? Vsaďte na správnou životosprávu, zdravý jídelníček a samozřejmě pravidelný pohyb. S touto na hubnutí těžkou partií těla vám však může dokonale pomoci nápoj z pouhých třech ingrediencí, které máte určitě doma. Připravte si tedy citrony, kávu a pár hlaviček hřebíčku. Při pravidelném užívání vám tuk z břicha zmizí jedna dvě.

Jak si nápoj vyrobit? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Nápoj, který pokoří břišní tuk

Nejprve si vymačkejte ze 2 celých citronů čerstvou šťávu. Kůru nevyhazujte, pokrájejte ji na menší kousky a využijete ji taky. Proto je nutné používat pouze bio citrony. Pokrájenou citronovou kůru vložte do hrnce, přisypte 2 kávové lžičky instantní kávy a 4 hřebíčky. Ingredience zalijte 500 ml vody a řádně promíchejte, aby se káva rozpustila. Pak tuto směs přiveďte k varu a na mírném stupni nechte vařit zhruba 3 minuty. Po lehkém zchladnutí obsah přeceďte přes sítko nebo jemné plátýnko a přidejte 1 až 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy.

Citrony

Citrony jsou známé tím, že dokonale podporují hubnutí a detoxikaci organismu. Vitamín C, pektinová vláknina a přítomné antioxidanty podporují dobré trávení. Citrony mají také močopudné účinky, což napomáhá rychlejší detoxikaci a snadnějšímu spalování tuků. Toto tropické ovoce výborně nastartuje metabolismus a navozuje pocit sytosti. Citron hned po ránu vám dodá energii a zároveň posílí obranyschopnost organismu.

Káva

Pomůže s hubnutím káva? Díky obsaženému kofeinu se zrychlí v těle metabolismus, takže bude docházet k rychlejším ztrátám tuku. Kofein zrychluje metabolismus o 3 až 11 % a stimuluje lipolýzu neboli rozklad tuků. Káva totiž zvyšuje termogenezi, tedy výdej energie na výrobu tepla.

Hřebíček

Toto voňavé kuchyňské koření obsahuje esenciální olej eugenol, který se aktivně podílí na zrychlování metabolismu a snižování nadbytečného tuku v těle. Hřebíček podporuje trávení a ničí nežádoucí bakterie. Je to koření s nejvyšším obsahem antioxidantů a povzbuzuje tvorbu trávicích enzymů. Pomáhá proti bolestem, nadýmání a podporuje funkci jater.

Jak nápoj užívat

Pokud se chcete zbavit břišního tuku, pijte tento nápoj každé ráno minimálně po dobu 7 dní, kdy se pak můžete těšit z úbytku 2 až 3 kil. Nezapomeňte však také na vhodný jídelníček a dostatek aktivního pohybu.

Související články

Zdroje: www.stob.cz, www.zij-zdrave.cz, www.idnes.cz