Vyzkoušejte přírodní kúru na sedm dní, která vám pomůže zbavit se nadměrných kilogramů. Když se vám osvědčí, je možné si ji i protáhnout. Budete totiž kromě správného jídelníčku a aktivního pohybu, popíjet tukožrouta ve formě čerstvé šťávy. Nejenže si pochutnáte, ale pomůžete tělu urychlit metabolismus, zlepšit trávení a snáze ho i detoxikovat.

Jak takový nápoj připravit? Podívejte se v tomto návodném videu:

Zdroj: Youtube

Nápoj, kterému tuk neodolá

Chcete zhubnout zdravě, bez nezdravého hladovění a nikam nevedoucích krátkodobých diet? Máme pro vás tip, a navíc nejde ani o žádnou chemickou tabletku či koktejl. Jedná se o metodu, která je naprosto přírodní. Stačí si udělat šťávu z těch správných surovin a nadbytečná kila půjdou dolů hned rychleji. Příprava nápoje je jednoduchá a rychlá.

Jak a z čeho nápoj vyrobit

V podstatě si vystačíte jen se čtyřmi surovinami. První z nich je středně veliká salátová okurka. Nejlepší je samozřejmě čerstvě utržená ze zahrádky, ale můžete si ji koupit i na trzích od farmářů. Budete tak mít jistotu že není nijak chemicky ošetřená. Nejprve okurku oloupejte pomocí škrabky či ostrého nože. Očištěnou okurku nakrájejte na malé kousky a vložte ji do menší misky.

Druhou ingrediencí je obyčejný citron. Použijte ho pouze v bio kvalitě. Citron stejně jako okurku nejprve oloupejte a následně ho nakrájejte na kulaté plátky. Odstraňte z nich případná jadérka, pokrájejte na menší kousky a odložte také do čisté misky.

Další přísadou do nápoje na hubnutí je čerstvý zázvor. Postačí vám tak 5 až 8 cm kořene, který je potřeba očistit a opět pokrájet.

Poslední surovinou je plocholistá zelená petržel. Jeden svazek pečlivě opláchněte pod tekoucí studenou vodou a otrhejte ze stonku jednotlivé lístky.

Veškeré připravené ingredience vložte do mixéru a zalijte nejprve 350 ml čisté vody. Směs rozmixujte a po chvilce přidejte dalších 300 po ml vody. Nakonec nápoj ještě 1 až 2 minuty promixujte. Nápoj je možné pít s rozmixovanými kousky, anebo jej můžete přes sítko přecedit do skleněného džbánu. Vznikne vám průzračný džus sytě zelené barvy, který má skvělou chuť. Tato porce vám postačí na tři dávky.

Co hubnoucí šťáva umí?

Vše, co jste během dne snědli mnohem rychleji vytrávíte a kalorie se budou rychleji spalovat. Nápoj dokonale pomáhá také rozpouštět uložený tuk na břiše.

Okurka

Tato zelenina je na hubnutí naprosto ideální volbou. Obsahuje velké množství cenných živin, mezi nimiž vynikají hlavně hořčík, měď a draslík. Především obsahuje minimální množství kalorií, a hlavně je plná vody. Díky tomu vás také nadlouho zasytí, proto si pravidelně vkládejte i do jídelníčku.

Citron

Citron pomáhá urychlovat hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Stejně je toto ovoce známé pro své dezinfekční účinky, a je tak vhodný pro lepší trávení a jistou ochranu trávicího systému. Navíc se jedná o excelentní zdroj. antioxidantů a vitamínu C.

Zázvor

Jedná se o jeden z nejznámějších spalovačů kalorií a tuků. Zároveň podporuje správné trávení, takže je velkým pomocníkem při ztrátě nadměrných kilogramů. V kombinaci s citronem i okurkou se jeho účinky ještě zesílí.

Petržel

Jedná se o silné přírodní diuretikum, takže zabrání nadměrnému zadržování vody v těle. Stejně tak dokonale podporuje trávení a dokáže si poradit s nepříjemnou plynatostí.

Jak nápoj na hubnutí používat

Sedm večerů po sobě si dejte sklenici tohoto svěžího džusu před spaním, a pokud se budete správně stravovat a hýbat, zbavíte se za tuto dobu něco kolem 3 kilogramů váhy.

Související články

Zdroje: www.varimedobroty.cz, www.prozeny.blesk.cz, www.ceskozdrave.cz