Křečové žíly neboli varixy jsou nehezké zvětšené a vyboulené žíly modrofialové barvy, které se nejčastěji vyskytují na dolních končetinách. Tento zdravotní problém postihuje až 1/3 světové populace a v evropských zemích se vyskytuje u 20 až 30 % mužů a 40 až 50 % žen.

Česká republika se bohužel početně řadí k zemím, kde křečové žíly postihují nejvíce obyvatel na světě. Pokud patříte k jedincům, kteří křečové žíly řeší, můžete využít některý z domácích prostředků, které vám pomohou zmírnit jejich příznaky i průvodní nesnáze. O které se jedná konkrétně?

Křečové žíly a jak na ně z pohledu Tradiční čínské medicíny? Na zajímavé informace se podívejte na tomto YouTube videu na kanálu Kateřina Dolenská - antiage.jogamaniak:

Zdroj: Youtube

Nesnáze křečových žil

Pokud jsou žíly zdravé, jsou podporou pro správný návrat krve zpět k srdci. V případě, že jsou nějakým způsobem narušené, hromadí se v nich krev. V tomto případě se na nich zpravidla vytvářejí vystouplé rozšířené uzly.

Křečové žíly jsou v současné době chronickým onemocněním, které se však dá naštěstí léčit. Není vždy nutné jen chirurgické řešení, ale mnohdy pomůže a uleví i domácí léčba.

Základní projevy

Abnormálně zvětšené žíly se začnou viditelně objevovat těsně pod povrchem kůže. Nejčastěji na lýtkách a stehnech, když dojde k oslabení žilních stěn nebo poškození funkce chlopní, které řídí průtok krve.

Dochází tak k pocitům těžkých nohou, svědění, otokům, ale i ke vzniku prosvítajících a metličkových žilek. Příčinou bývá nejčastěji dlouhé stání či sezení, nedostatek aktivního pohybu, nekvalitní strava a nadváha.

Jablečný ocet

K úlevě od křečových žil, lze využít sílu jablečného octa. Výborně se totiž podílí na celkovém čistění těla a zároveň zlepšuje nejen průtok krve, ale i její oběh. Když krev proudí přirozeně a správně, nesnáze křečových žil se výrazně zmírní.

Naneste trochu nenaředěného octa na inkriminovaná místa a krouživými pohyby jej vmasírujte do pokožky. Toto ošetření dělejte pravidelně, nejlépe každý den hned po ránu a večer těsně před spaním.

Stejně tak v tomto případě prospěje, když budete jablečný ocet užívat i vnitřně. Do sklenice vody dejte 2 malé lžičky jablečného octa a směs pijte 2x denně po dobu 1 až 2 měsíců.

Kajenský pepř

Za velikého pomocníka v léčbě křečových žil je považovaný také kajenský pepř. Je to díky vysokému obsahu vitaminu C a bioflavonoidů. V přiměřeném množství prospívá toto koření správnému krevnímu oběhu, zmírňuje bolest oteklých žil a perfektně stimuluje metabolismus.

Pijte 3x denně po dobu 1 až 2 měsíců nápoj, který si připravíte smícháním 1 malé lžičky mletého kajenského pepře v 1 šálku teplé vody.

Související články

Zdroje: www.veinsvip.com, www.southficardio.com, www.energiezivota.com