Velký strašák této doby, to je stres. Nenechte se jen tak rozhodit, ale když už k tomu dojde, sáhněte po rychlých, jednoduchých a účinných řešeních.

Střed obočí, důležitý bod

Jedno z nejstarších doporučení se týká bodu mezi obočím. Tento trik využívají lidé z celého světa stovky let. A to nejen k potlačení stresu, ale i ke zmírnění bolesti. Masírováním a stlačováním tohoto bodu se tělo oprostí od úzkosti, stresu a bolesti.

Snídejte ovesné vločky

Ovesné vločky jsou skvělým zdrojem vlákniny, vitamínů a bílkovin. Mají spoustu pozitivních účinků na náš organismus. Pro ženy může být plus to, že potlačují chuť k jídlu a zvyšují energii. Jelikož jsou plné vlákniny, napomáhají pročišťovat i tlusté střevo. Jestliže jsou konzumovány pravidelně, zvyšují v těle hladinu serotoninu a dopomáhají k celkové relaxaci.

Uši, další důležitý bod

Přichází na řadu další tlakový bod, který vám uleví od stresu a úzkosti. Na uchu se totiž nachází místečko, kterému se říká „Nebeská brána“ a jemným masírováním tohoto bodu dosáhnete klidu a pohody. Ale nespěchejte, zkuste si nejprve promasírovat celé ucho ukazováčkem a palcem. Ušní lalůček si pořádně vytahejte směrem dolů a ani u toho nespěchejte. Soustřeďte se na svůj dech.

Jak správně stimulovat body na uchu, se můžete podívat na tomto videu:

Zdroj: Youtube

Sůl pod jazyk

Vyskytli jste se nečekaně v úzkostné situaci? Rychlá pomoc se nabízí ve formě soli. Nasypte malé množství soli na jazyk a mělo by se vám ulevit. Intenzivní chuť soli vás trochu uzemní a uvolní napětí. Nezapomeňte se pak také dostatečně napít, zavodnění vašemu stavu jen prospěje.

Zažvýkejte si

Žvýkačka pro vás taktéž může být spása. Tvrdí se, že žvýkání zahání úzkosti a snižuje stres ve vypjatých chvilkách. Navíc se žvýkáním udržíte více v bdělém stavu a bude se vám i lépe přemýšlet.

Dýchejte

Máte pocit, že explodujete, jste napjatí jak struna? Sedněte si a začněte se soustředit na sebe. Lépe řečeno na svůj dech. Metod, jak se dýcháním zbavit stresu, je mnoho. Mezi ty nejvíce praktikované patří hluboké nadechování a rychlé vydechování – zopakujte nejméně 7x. V praxi to vypadá tak, že se zhluboka nadechnete nosem, na pár vteřin zadržíte dech v plicích a posléze svižně vydechnete pusou. Možná pak budete trochu zívat, ale nebojte, není to příznak toho, že byste byli zralí na spaní, jen se vám okysličuje krev, což rozhodně není na škodu.

Související články

Zdroje: www.idnes.cz, www.zdravizone.cz, brightside.me