Zvýšená hladina kyseliny močové v organismu neznačí nic moc dobrého. Tento jev patří mezi jedny z nejčastějších spouštěčů bolestivých záchvatů a mnoha dalších zdravotních nedorazů. Kyselina močová je přirozená odpadní látka, která se tvoří během rozkladu purinů. Ty se vyskytují v některých potravinách, například v mase a vnitřnostech.

Důsledkem nadměrného množství kyseliny močové, dochází ke vzniku krystalků, které se nejčastěji ukládají v blízkosti kloubů a spouštějí nepříjemné bolestivé záchvaty. Proto byste měli do jídelníčku pravidelně zařadit potraviny, které dokáží zvýšenou hladinu kyseliny močové účinně snižovat.

Co funguje na zvýšenou kyselinu močovou v těle? Pijte kmínový čaj. Podívejte se na YouTube video na kanálu Zdraví doma:

Zdroj: Youtube

Libeček lékařský

Tato oblíbená polévková bylinka je známá svými silnými protizánětlivými účinky. Díky obsaženým látkám se podílí na správném chodu krevního oběhu a čištění krve. Do pokrmů jej můžete využívat jak v čerstvé, tak i v sušené formě.

Česnek

K odstranění nadbytečné kyseliny močové vám pomůže i obyčejný česnek! Dejte si každý den 1 stroužek česneku. Poslouží nejen v období bolestivých záchvatů, ale i jako výborná prevence.

Zázvor

Mezi jedny z nejdůležitějších přírodních prostředků v boji s nadbytkem kyseliny močové v těle patří i zázvorový kořen. Má silné protizánětlivé účinky a obsahuje nespočet látek, které příznivě ovlivňují naše celkové zdraví. Můžete si z něho připravit nejen čaj, ale použít ho lze i do polévek, omáček a dalších pokrmů.

Celerová semínka

K léčbě popsaného stavu perfektně fungují i celerová semínka. Jsou bohatým zdrojem Omega 6 – mastné kyseliny a mají močopudné účinky. Proto se aktivně podílejí nejen na odstraňování přebytečné tekutiny v těle, ale i kyseliny močové z ledvin. Zároveň také alkalizují krev a jsou protizánětlivá.

Citrusy

Na snížení hladiny kyseliny močové v krvi fungují i kyselé citrusy, nejlépe šťáva z čerstvého citronu. Svým účinkem snižuje v krevním řečišti podíl nežádoucí kyseliny a celkově alkalizuje organismus.   

Třešně nebo třešňová šťáva

Zcela určitě také pravidelně popíjejte třešňovou šťávu, nebo jezte třešně. Konzumace tohoto ovoce snižuje oxidační stres a urychluje hojení zánětů.

Související články

Zdroje: www.healthline.com, www.gaea.cz, www.ikem.cz