Okurkový nálev není jen zbytečný odpad, který plánujete vylít do odpadu. Obsahuje mnoho prospěšných látek, které prospívají vašemu tělu. Od trávení po hydrataci, okurkový lák je zkrátka skvělým pomocníkem v péči o zdraví.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Na video od Kulinární akademie o tom, jak nakládat okurky, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Pomůže správnému trávení

Fermentované potraviny jako okurky jsou pro střevní mikrobiom balzám. Pomáhají ulevit při akutních trávících potížích, ale i preventivně. Kromě okurek jsou ideální i domácí rychlokvašky, které pomáhají uklidnit trávení. Díky okurkovému láku můžete tlumit pálení žáhy a předejít nepříjemné plynatosti.

Osvěží dech a hubí bakterie

Ocet obsažený v okurkovém láku není jen dobrý pro čištění domácnosti, ale také pro vaši ústní hygienu. Pomáhá hubit bakterie, které způsobují zápach z úst a odstraňuje pachuť v ústech. Stačí si po malých doušcích proplachovat lákem ústa, ale pozor, nepřehánějte to, aby neškodil vašim zubům.

Dehydratace nemá šanci

Okurkový nálev obsahuje sodík a draslík, které jsou důležité pro rovnováhu tekutin v těle. Pokud jste dehydratovaní po náročném tréninku nebo večírku, pomůže vám okurkový lák rychleji obnovit tekutiny. Obsahuje také elektrolyty, které jsou nezbytné pro udržení správné rovnováhy tekutin v těle.

Zrelaxuje svaly po cvičení

Okurkový lák není jen ideální pro hydrataci po cvičení, ale také pomáhá uvolnit namožené svaly. Stačí si zředit panáka láku ve vodě a popíjet po tréninku. Díky svým vlastnostem stejně jako iontový nápoj předchází bolestem a křečím svalů.

Cukr budete mít pod kontrolou

Kyselina octová obsažená v okurkovém nálevu pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi. To může pomoci chránit před diabetem a záchvaty hladu. Okurkový nálev tak může být užitečným nástrojem pro kontrolu cukru v krvi a prevenci metabolických onemocnění.

Okurkový lák není jen bezcenný zbytek z konzervovaných okurek. Obsahuje mnoho prospěšných látek, které mohou pozitivně ovlivnit vaše zdraví. Od trávení až po hydrataci, je ceněným pomocníkem v kuchyni i mimo ni. Takže příště, když dojíte okurky, lák nevylijete, ale využijete jeho prospěšné účinky pro vaše tělo.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.prozeny.cz