Nastala cuketová sezóna, tak proč toho nevyužít k hubnutí. Jde nejen o zeleninu, kterou lze zpracovat mnoha způsoby a hodí se do různých pokrmů, ale je téměř bez kalorií. Navíc obsahuje mnoho vitamínů a látek užitečných pro naše zdraví. Obsažené minerály nás dokonce ochrání před velkým množstvím civilizačních chorob.

Chcete vyzkoušet cuketové placičky s dipem? Podívejte se na následující video:

Zdroj: Youtube

Mačingové dieta

Slovenka Antónia Mačingová je autorkou poměrně úspěšné detoxikační kúry, která trvá 28 dní. To proto, že stejnou dobu trvá životní cyklus buněk. Staré buňky se tak obnoví za nové a organismus se připraví na novou a lepší životní etapu. Principy uvedla ve své knize s názvem: „Zhubněte jednou provždy“.

Metoda Mačingové není ani tak o hubnutí, jak sama tvrdí, ale spíše o detoxikaci zaneseného organismu od škodlivých látek. Díky tomu pak lidské tělo dokáže daleko lépe vstřebávat a využívat všechny přijaté živiny, a tudíž i případně lépe hubnout. Cílem této diety je nastartovat trvalou změnu zažitých stravovacích návyků, které škodí našemu zdraví.

Kromě jiného Mačingová zveřejnila i řadu svých receptů a jedním z nich jsou právě její legendární cuketové placky. Jsou nejen chuťově neodolatelné, ale naprosto nízkokalorické. Také řádně zasytí a vy dodáte tělu mnoho potřebných látek. Pokud v jejím receptu občas změníte koření, budete mít hned zas jiné jídlo. Fantazii se meze nekladou.

Cuketové placky podle Mačingové

Nejprve cuketu řádně omyjte a následně ji nastrouhejte na hrubším struhadle. Stejně tak si nastrouhejte sýr s nižším obsahem tuku a přidejte dle množství cukety 1 až 2 syrová vejce, 1 až 3 stroužky česneku, pepř a sůl. Pak veškeré ingredience řádně promíchejte.

Z cuketového těsta následně tvořte menší placičky na plech vyložený pečicím papírem. Dělejte je raději tenčí, rychleji se upečou a jsou více křupavé. Plech vložte do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů a pečte do té doby, dokud nebudou mít náležitě zlatavou barvu a křupavou kůrčičku. Na závěr je můžete ještě 3 minuty grilovat, dosáhnete tak ještě větší křupavosti.

A jde se servírovat

Jakmile cuketové placičky vyndáte z trouby, nechte je chvíli odpočinout a trochu zchladnout, budou se vám mnohem jednodušeji oddělovat od pečicího papíru. Podávat je můžete se zeleninovým salátem, anebo je můžete poklást mozzarellou a čerstvými rajčaty. Věřte, že skvěle chutnají i za studena, jak se říká „jen tak do ruky“?

Nejnovější epizodu podcastu iReceptář do ucha si poslechněte přímo ZDE:

Související články

Zdroje: www.plnyhrniec.dobrenoviny.sk, www.macingova.com, www.ketodiet.cz