Detoxikace nebo očista těla je proces, jehož cílem je odstranit toxiny a nahromaděné škodlivé látky z organismu. Toxiny se mohou do těla dostat z různých zdrojů, včetně znečištěného prostředí, nezdravé stravy, užívání alkoholu, kouření nebo přes léky. Detoxikace může probíhat různými způsoby, od změn v dietě, přes půsty, užívání speciálních doplňků stravy, až po detoxikační koupele.

Reflexologie, zakořeněná v dávných čínských učeních, tvrdí, že chodidla obsahují specifické body, které jsou spojeny s různými orgány v těle. Stimulací těchto bodů lze dosáhnout nejen úlevy od různých zdravotních problémů, ale také podpořit detoxikaci organismu.

Podívejte se na video YouTube kanálu Fitlife TV, recept na detoxikační koupel:

Zdroj: Youtube

Detoxikace podporuje odstranění toxinů z těla, což může zlepšit celkové zdraví a vitalitu. Proces očisty může přinést lepší trávení, zvýšení energie, snížení zánětu a může také pozitivně ovlivnit psychický stav. Přirozená detoxikace prostřednictvím speciálních koupelí, jakou je lázeň s epsomskou solí a jablečným octem, nabízí uvolnění, zatímco podporuje vyplavování škodlivých látek, což vede k lepší funkci orgánů a podporuje zdraví kůže.

Jak připravit detoxikační koupel

Základem této očistné lázně je jednoduchý recept, který využívá běžně dostupné ingredience. Můžete si jej snadno připravit doma a věnovat se tak relaxaci, zatímco vaše tělo pracuje na vyloučení nežádoucích látek.

Ingredience

-          1 šálek epsomské soli
-          1 šálek mořské soli
-          2 šálky sody bicarbona (sody na pečení)
-          Pro zvýšení účinku můžete přidat několik kapek vašich oblíbených esenciálních olejů

Postup

1.       Začněte tím, že si připravíte horkou koupel. Poté smíchejte všechny výše uvedené ingredience.

2.       Tuto směs rozprostřete rovnoměrně po celé vaně naplněné horkou vodou.

3.       Pro ještě intenzivnější efekt přidejte do lázně šálek bio jablečného octa.

4.       Ponořte se do připravené koupele a relaxujte v ní alespoň jednu hodinu. Během koupele můžete podle potřeby přidávat teplou vodu, aby se udržovala příjemná teplota.

5.       Tento postup je účinný i v případě, že se soustředíte pouze na koupel nohou a chodidel.

6.       Po dokončení lázně můžete cítit mírnou únavu, což je normální reakce těla na detoxikaci. Nezapomeňte se po koupeli dobře hydratovat a vypít dostatek čisté vody.

Tato metoda nabízí jednoduchý a příjemný způsob, jak podpořit přirozené detoxikační procesy v těle, zatímco si dopřejete moment relaxace. Je to ideální způsob, jak spojit užitečné s příjemným a věnovat se tak péči o své tělo i mysl.

Související články

Zdroj: sportyzive.cz