Méně slunce, nevlídné počasí, spousta práce, špatná nálada a ne zcela vyvážený jídelníček, to vše může vést k pocitům únavy a vyčerpání. Organismus dostává zabrat. Jak tělu pomoci, aby nabylo znovu energii a jak jej pročistit a zbavit jej všech škodlivin? Zapomeňte na drastické detoxikační kúry a vsaďte na tři přírodní čističe.

Potraviny jako čističe těla

Vyvážená strava a výběr těch správných potravin jsou pro detoxikaci organismu naprosto klíčové. Lidské tělo se umí čistit samo každý den, každou minutu, a to prostřednictvím jater a vylučovací soustavy. Přesto je dobré se zaměřit na konzumaci potravin, které podporují zbavování těla škodlivin.

A které to jsou? Podívejte se na video na YouTube kanálu Times Foodie:

Zdroj: Youtube

Zelenina a bylinky

Zeleninové šťávy nemusejí být hazardem se zdravím, pokud je užíváte správně. Rozhodně se vyvarujte několikadennímu pití šťáv bez příjmu jiných potravin. Tím svému tělu přivodíte spíše šok a stres. Naopak si dopřejte zeleninovou šťávu či čaj z konkrétních bylinek jako zpestření zdravého jídelníčku. Tak prospějete svému tělu mnohem více. A na jaké čističe vsadit?

Listová zelenina je zázračná

Obecně saláty jsou skvělou záležitostí a ukrývají v sobě spoustu vitaminů. Zároveň mají silné detoxikační schopnosti. Pokud potřebujete dodat energii a takzvaně nakopnout, dopřejte si šťávu z rukoly, polníčku, špenátu a kapusty. Zařaďte zeleninovou šťávu klidně hned jako ranní životabudič.

Zázvor jako všelék nejen na podzim

Výborným detoxikačním prostředkem je zázvor. Nejen, že působí antiviroticky, ale i antibakteriálně. Usnadňuje trávení a podporuje správnou funkci střev, čímž výrazně podporuje i přirozenou detoxikaci organismu. Zároveň posiluje jeho obranyschopnost. V zimních měsících bude zázvorový čaj ten pravý hřejivý začátek vašeho dne. Ideálně jej připravte z čerstvého zázvoru a v letních měsících zase vsaďte na osvěžující zázvorovou limonádu.

Čaj nejen o páté

Pitný režim je základem zdravého životního stylu. Dostatečný příjem tekutin je naprosto klíčový pro dobré fungování celého organismu, pro fungování buněk, správné zažívání, ale i odcházení toxinů z těla. Už jen pití obyčejné vody přispívá účinné detoxikaci. Pokud ji chcete výrazně podpořit a tělo pročistit, vsaďte na zelený čaj. Ten díky rostlinným antioxidantům přispívá k regeneraci jaterní tkáně.

Související články

Zdroje: www.idnes.cz, botanic.cz, www.fitness007.cz, www.bio-detox.cz