Naše tělo je každodenně ohrožováno velkým množstvím chemikálií, které nepříjemně působí na náš zdravotní stav. Setkáváme se s nimi na ulici, v obchodech, díky jídlu i životními stylu. Pokud navíc o životosprávu příliš nedbáte, máte jich v těle víc než dost. Jak docílit toho, abyste se nečistot z organismu zbavili za pomoci několika málo ingrediencí?

Začněte tím, že budete více dbát na vyváženou a pestrou stravu a také do jídelníčku zahrňte dostatek zeleniny a ovoce. Pak pro vás bude detoxikační nápoj ještě více účinný. Nejen, že očistí vaše tělo, ale dodá vám i energii a dobrou náladu.

Detoxikační zázračný nápoj

K přípravě detoxikačního nápoje budete potřebovat jablečný ocet, citrónovou šťávu, zázvor, skořici, med a kajenský pepř. Pojďme se podívat na to, jak tyto ingredience ovlivňují váš organismus. Jablečný ocet čistí játra a lymfu. Také příznivě ovlivňuje metabolismus. Citrónová šťáva reguluje pH a zvyšuje energetickou hodnotu. Díky ní v kombinaci s vodou je pokožka zářivá a zdravá.

Spojení skořice, kajenského pepře a zázvoru snižuje riziko vzniku zánětu a podporuje správné trávení a metabolismus. Tyto potraviny dále pomáhají při hubnutí. I med je nabitý antioxidanty a jeho pravidelnou konzumací přispíváte ke správné péči o tělo.

Hubnutí obtížných partií

Pamatujte, že tato směs je ideální k hubnutí takových partií, jako je břicho či pas, kde se ukládá tuk snadno a rychle. Navíc studie potvrdily, že obezita v těchto místech vyvolává kardiovaskulární onemocnění a cukrovku.

Pojďte si s námi připravit nápoj, který vás těchto problémů při pravidelné konzumaci zbaví jednou provždy. Navíc vaše tělo důkladně detoxikuje.

Suroviny:

1 sklenici vlažné vody

2 lžíce jablečného octa

2 lžíce citronové šťávy

½-1 čajové lžičky mletého zázvoru

¼ čajové lžičky skořice

špetka kajenského pepře

1 čajová lžička medu

Postup:

Nejdříve zahřejte vodu, do které přimíchejte ocet, citrónovou šťávu, zázvor, skořici, špetku pepře a lžičku medu. Promíchejte a vypijete. Ideálně každý den po ránu.

Zdroj: www.ceskozdrave.cz, www.alternativnimagazin.cz, www.milujemeocet.cz