Pokud se vám během svátků vymklo stravování lehce z rukou a chcete dát vale nepříjemným špíčkům, zkuste metodu, na níž nedá dopustit známá hollywoodská hvězda Demi Moore. Jen málokdo by tipoval, že jí bylo letos 61 let. Vypadá totiž skvěle a působí velmi vitálně.

Kromě pohybu a péče o tělo za tím stojí občas i její dieta, na kterou nedá dopustit. Pro někoho se však může jednat o poměrně dost extrémní jídelníček. Na Demi však funguje perfektně a tato dieta je jedním z nejvyhledávanějších dotazů napříč celým internetem.

Více o Master Cleanse a Limonádové dietě se dozvíte v tomto YouTube videu na kanále Ali in the Valley:

Zdroj: Youtube

Limonádová dieta

Odborníci na výživu tuto metodu nazývají jako nebezpečný detox celebrit, který představuje pro tělo velkou zátěž. Jedná se o koktejl, díky němuž se snaží rychle zbavit své tělo toxinů a zhubnout. A z čeho se skládá? Z javorového sirupu, citronu, kajenského pepře a vody.

Zkušenosti celebrit

Propagátorkou limonádové diety není jen zmíněná Demi Moore, ale například i Naomi Campbellová, která uvedla: „Nejdéle jsem tento koktejl pila 18 dní.“ Dietu také vyzkoušela i zpěvačka Beyoncé, když se před šesti lety potřebovala dostat do formy kvůli filmu Dreamgirls. Později se však vyjádřila, že se jí vrátil jo-jo efekt, tak už tuto metodu neopakovala. Proto je evidentně na každém, jak mu bude tento způsob hubnutí vyhovovat.

Princip diety

Během limonádové diety pijete pouze nápoj z citrónové šťávy, javorového sirupu a kajenského pepře. Ano, to je vše!

Proč dietu nedoporučují odborníci

Tento detox je bohužel založený na příjmu energie, která je na absolutním minimu a jejímž následkem je doslova brutální kalorický deficit. Bohužel se pak mnozí jedinci cítí velmi slabí, unavení a někdy mají i sklony k nevolnosti. Pokud byste drželi dietu po dlouhou dobu, přišli byste o značnou část svalové hmoty a zbytečně byste mohli narušit své celkové duševní i fyzické zdraví.

Podpořte detox zdravěji

Běžně se totiž naše tělo detoxikuje samo 24 hodin 7 dní v týdnu, a to zejména díky zdravé činnosti jater a ledvin. Proto organismus nepotřebuje žádné drastické detoxikační programy. Jako opravdu účinný detox radí odbornice na výživu Kateřina Cajthamlová omezit především přísun toxinů: „To znamená omezit alkohol, kouření, rafinovaný cukr, bílou mouku, sůl a barviva nebo umělá sladidla. A pak samozřejmě přidat pohyb a vodu.“

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.tyden.cz, www.aktin.cz