Strava plnohodnotně ovlivňuje nejen naši váhu a případnou kondici, ale i celkový zdravotní a psychický stav. Pokud tedy trpíte nějakým zánětem, lze tuto situaci zkorigovat správným výběrem potravin.

Některé potraviny je dokonce nutné z jídelníčku naprosto vyřadit. Moderní medicína řeší často záněty v těle chemickými léky, které mají mnoho vedlejších účinků a často jen potlačují příznaky, ovšem problém samotný neřeší. Kterým potravinám byste se tedy měli určitě vyhnout, abyste se dočkali kýženého výsledku?

Chcete znát funkční protizánětlivou dietu? Podívejte se, co doporučuje výživový poradce Petr Havlíček v následujícím zajímavém videu:

Zdroj: Youtube

Jak vzniká chronický zánět

Zánět je obrana imunitního systému proti infekci, která organismu škodí. Chronický zánět se může vyvíjet i mnoho let. Rizikovými faktory jsou dlouhodobý stres, nadbytečné požívání alkoholu, kouření a také špatný jídelníček. Správně zvolená strava má velký vliv na snížení vzniku zánětů a chronických onemocnění a pozitivně ovlivňuje fyzické i mentální zdraví. Zkuste léčebnou dietu AIP.

Co to je AIP?

Jedná se o dietu s názvem Autoimunitní protokol, která má protizánětlivý účinek a byla speciálně vyvinuta právě pro lidi s autoimunitním onemocněním. Její princip spočívá v tom, že je nutné ze stravy po dobu 4 až 6 týdnů vyloučit některé skupiny potravin. Teprve po této době se začínají postupně znovu vracet dojídelníčku jednotlivé potraviny, aby se zjistilo, které z nich mohou způsobovat nežádoucí reakce. Dieta vychází z předpokladu, že veškeré zdraví začíná ve střevech a některé určité potraviny mohou zhoršovat zánět a přispívat k příznakům autoimunitních onemocnění.

Co je cílem AIP

Hlavním cílem této diety je snížit zánětlivou zátěž těla, podpořit hojení trávicího systému a posílit imunitní systém. Tento druh diety ale nemusí být vhodný pro každého. Proto byste ji měli dodržovat pod dohledem svého lékaře nebo kvalifikovaného odborníka na stravování. A kterým potravinám byste se měli vyhýbat?

Rafinované sacharidy

Pokud chcete ve svém organismu eliminovat záněty, určitě vylučte ze svého jídelníčku průmyslově zpracované cukry a rafinovaná obilná zrna. Bohužel jsou zbavena jak vlákniny, tak i otrub a mnoha živin. Vyhněte se tedy bílému chlebu a pečivu a samozřejmě i těstovinám, které bílou mouku také obsahují. Určitě byste neměli požívat ani pečivo obsahující lepek.

Smažená jídla

Smažené pokrmy obsahují nevhodné trans-tuky, které ovlivňují zvýšení hladiny cholesterolu a rizika vzniku srdečních chorob, rakoviny a cukrovky. Stejně tak vyvolávají v těle zánět. Jejich konzumace je spojená s vysokou hladinou zánětlivých markerů, jako je C-reaktivní protein. Vyřaďte proto z jídelníčku hranolky, smažená masa, ztužené tuky a některé margaríny. Týká se to samozřejmě i smažených sladkostí jako například koblih.

Uzeniny

Vašemu tělu od zánětu dozajista uleví, když se po stanovenou dobu budete vyhýbat jakémukoliv druhu masa, které bylo solené, uzené nebo zpracované jiným způsobem pro zvýraznění chuti či prodloužení trvanlivosti. Nejezte tedy žádné uzeniny jako párky, klobásy, salámy či slaninu. Světová zdravotnická organizace dokonce klasifikovala takto zpracované maso jako karcinogenní, které k zánětům přispívá.

Cukr a kukuřičný sirup

Stolní cukr neboli sacharóza a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy jsou dva hlavní druhy přidaného cukru v naší stravě a nacházejí se na vrcholu tabulky zánětlivých potravin. Jedná se o sladidla, která se často nacházejí ve zpracovaných potravinách, včetně limonády, džusu, cukrovinek a zmrzliny.

Související články

Zdroje: www.kulturistika.com, www.rehabilitace.info, www.jimejinak.cz