Vlasy jsou korunou krásy, a proto se každý z nás snaží, aby byly zdravé a husté. Moderní kosmetický průmysl nabízí širokou škálu produktů slibujících růst vlasů, jejich posílení a lesk. Tyto produkty však často obsahují chemické látky, které mohou být pro vlasy a pokožku hlavy dráždivé.

Naštěstí existují i přírodní alternativy, které můžete snadno připravit doma a které jsou šetrné a účinné. Jednou z nich je domácí elixír na vlasy, který obsahuje rozmarýn a mátu, dvě bylinky známé svými blahodárnými účinky.

Na video od Vaše přirozená krása, jak docílit, aby vám rychle rostly vlasy, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Rozmarýn a máta jsou malý zázrak pro vlasy

Rozmarýn je v oblasti vlasové péče považován za zázračnou bylinku. Obsahuje cenné látky s antioxidačními a antibakteriálními vlastnostmi, které pomáhají regulovat tvorbu kožního mazu a stimulují cirkulaci krve v pokožce hlavy.

Tím podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich celkový stav. Rozmarýn také pomáhá bojovat proti lupům a dodává vlasům sílu a lesk. Stačí jen několik větviček této bylinky a máte základ pro svůj domácí elixír.

Další klíčovou složkou tohoto elixíru je máta. Tato bylinka má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které jsou pro vlasy velmi prospěšné. Máta pomáhá dodávat vlasům lesk a pevnost, podporuje růst a je účinná při problémech s lupy. V kombinaci s rozmarýnem vytváří silný mix, který vlasům dodá potřebnou péči a ochranu.

Příprava přírodního elixíru

Příprava tohoto elixíru je velmi jednoduchá. Stačí přelít rozmarýn a mátu horkou vodou a nechat je louhovat, dokud voda nevychladne. Tento proces umožňuje uvolnění všech účinných látek z bylinek do vody. Po vychladnutí přelijte elixír do plastové lahvičky s rozprašovačem nebo jiné lahvičky, ze které se vám bude dobře aplikovat.

Elixír aplikujte na pokožku hlavy a vlasy po umytí. Nastříkejte ho rovnoměrně na vlasy a jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit alespoň 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme elixír používat pravidelně, ideálně dvakrát týdně.

Domácí elixír na vlasy z rozmarýnu a máty je skvělým přírodním prostředkem pro podporu růstu vlasů, jejich posílení a zlepšení celkového stavu. S minimálními náklady a jednoduchou přípravou můžete dosáhnout výsledků, které byste jinak očekávali od drahých komerčních produktů.

Navíc máte jistotu, že do svých vlasů nepouštíte žádné chemikálie, ale čistě přírodní složky, které jsou šetrné k vašemu zdraví. Vyzkoušejte tento elixír a užijte si zdravé a husté vlasy, po kterých jste vždy toužili.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.zena-in.cz