Slunce je zdrojem života, ale jeho silné paprsky, zejména v letním období nám mohou způsobit také řadu nepříjemností. Ostatně, kdo z vás se nikdy nespálil při delším pobytu na slunci? Žádoucí je se mazat ochranným faktorem, aby naše pokožka nestrádala a nedošlo k jejímu poškození. Pobyt na přímém slunci a časté vystavování nechráněné pokožky právě slunečnímu záření může způsobit vážné zdravotní potíže. Vyhnout se tomu můžete používáním správného opalovacího krému.

Zatracovaná chemie

Stále více lidí se uchyluje k používání přírodních preparátů a v rámci opalovacích krémů to není jinak. Některé vědecké studie prokázaly přítomnost aktivní látky – ethylhexyl metoxycinamát, která má mít na lidský organismus velmi škodlivý vliv. Díky tomuto objevu začala výroba krémů podléhat mnohem přísnější kontrole a látka se při jejich výrobě přestala používat. Pokud však hledáte alternativu k opalovacím krémům, podívejte se na video, kde je několik tipů, jak na to:

Zdroj: Youtube

Základem je se vyhýbat přímému polednímu slunci. A to jak v případě, že krém s ochranným faktorem použijete, či nikoliv. Dobré je se chránit oblečením. Pro malé děti existují speciální plavečky, které garantují ochranu před slunečními paprsky, rozhodně je nutné chránit hlavu i čepičkou a holé části těla rozhodně ošetřit krémem.

Přírodní alternativa

Pokud toužíte po přírodní alternativě, poohlédněte se po ekologických výrobcích, kterých na trhu přibývá. Nebo si vyrobte svůj opalovací krém doma. Použijte zázrak mezi květinami – aloe vera. Aloe má na pokožku blahodárné účinky, působí proti volným radikálům a regeneruje ji. Dokáže si poradit dokonce i se spáleninami nejen od sluníčka.

Jak na to?

Připravte si všechny ingredience. Z jednoho většího listu aloe vera vymačkejte šťávu a vyškrábejte dužinu. V hrnci, ve vodní lázni, rozpusťte 250 mililitrů kokosového oleje s jednou polévkovou lžící včelího vosku. V menším kastrůlku zahřívejte trochu destilované vody se šťávou z aloe vera, cílem je ji v destilované vodě rozpustit.

Jakmile je olej s včelím voskem tekutý, směs velmi dobře promíchejte a přidejte k ní polévkovou lžíci oleje z pšeničných klíčků a 10 gramů oxidu zinečnatého. Nezapomeňte směs míchat, aby byla krásně homogenní. Posléze přidejte i aloe vera a pár kapek extraktu z grapefruitových jadérek a opět dobře promíchejte. Mezitím si připravte uzavíratelné mističky nebo sklenky, které krémem naplníte. Hotový krém je dobré skladovat v chladu.

Související články

Zdroje: www.jardineriaon.com, www.youtube.com, www.muni.cz