Napadlo vás někdy, že byste si připravili vlastnoručně zubní pastu a bez chemie? Nejde o nic složitého, a navíc ušetříte značné množství peněz. Díky domácí přípravě budete také přesně vědět, co pasta opravdu obsahuje.

Jak si připravit domácí zubní pastu pouze ze 4 ingrediencí? Podívejte se na YouTube video na kanálu Dr. Eric Berg DC:

Zdroj: Youtube

Čištění zubů je základ

Nejdůležitější je k čištění zubů kvalitní a odpovídající zubní kartáček a správná technika. Pasta pomáhá navodit pocit komfortu a dodává svěží dech. Pokud chcete jít přírodní cestou, vyrobte si vlastní domácí zubní pastu, kterou budete doslova milovat.

Jedlá soda se stévií

Vytvořte si pastu pouze ze dvou ingrediencí. Budete potřebovat jedlou sodu a stévii v prášku. Do 1 šálku jedlé sody přimíchejte 1 lžičku stévie. Záleží však na vašich potřebách a výsledné chuti, proto si poměr můžete upravit.

Skořicová zubní pasta

Smíchejte v misce 1 lžíci olivového oleje, 2 lžíce kokosového oleje, ½ lžíce mořské soli, 2 špetky mleté skořice a 1 lžičku jedlé sody. Pak nechte odležet a přendejte do uzavíratelné nádoby. Pasta se skořicí je výborná nejen na čištění, ale stejně tak i na bělení zubů. Navíc nádherně voní.

Zubní pasta z březového cukru

Pečlivě smíchejte 2 lžičky březového cukru, 2 lžíce kokosového oleje, 2 lžičky plavené křídy a esenciální olej s vůní dle vašeho výběru. Vznikne vám hutná směs, kterou používejte jako běžnou zubní pastu. Březový cukr pomáhá vyčistit zubní sklovinu, udržuje zdravé dásně a také je vhodnou volbou pro diabetiky.

Žlutá zubní pasta

Na výrobu žluté zubní pasty s bělícími účinky budete potřebovat ½ lžičky kurkumy, 1 až 2 lžíce kokosového tuku, 1,25 lžíce zeleného jílu, 10,5 lžičky kokosového oleje, špetku jedlé sody a kvalitní jemné soli a stejně tak stévie. K těmto ingrediencím ještě přidejte pár kapek mátového esenciálního oleje a společně je promíchejte. Ve výsledku by vám měla vzniknout naprosto hladká a jemná konzistence.

Bylinková zubní pasta

V tomto případě budete potřebovat sušené bylinky, konkrétně mochnu, puškvorec a březovou kůru. Pořiďte si je rovnou v prášku nebo suché bylinky doma podrťte. Byliny smíchejte ve stejném poměru a dodejte i trochu teplé vody, s kterou je promíchejte. Měli byste dosáhnout husté a jemné pasty.

Související články

Zdroje: www.living.iprima.cz, www.kupi.cz, www.flowee.cz