Příchod jara je ideální příležitostí pro oživení a osvěžení pleti po dlouhé zimě. Domácí pleťové masky jsou skvělou volbou pro ty, kdo chtějí pleť zkrášlit a zároveň jí poskytnout potřebnou péči. Zde je několik receptů na pleťové masky, které můžete snadno vyzkoušet doma.

Na video od Barbory Štach a pleťových maskách se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Rozjasňující banán i oves proti mastnotě

Banán je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, které dodají vaší pleti jas a svěžest. Smíchejte rozmačkaný banán s pomerančovou šťávou a medem a aplikujte na obličej. Po 15 minutách opláchněte masku vlažnou vodou.

Ovesné vločky jsou skvělou volbou pro smíšenou a mastnou pleť, protože obsahují proteiny, které pokožku zklidní a obnoví. Smíchejte vaječný žloutek, med, olivový olej a ovesné vločky a aplikujte na obličej. Po 15-20 minutách opláchněte vlažnou vodou.

Avokádo pro hydrataci i osvěžení z rajčat

Avokádo je bohaté na přírodní oleje, které hydratují suchou pleť. Rozmačkejte avokádo s olivovým olejem a nechte působit 20 minut před opláchnutím teplou vodou.

Rajče obsahuje vitamín C a antioxidanty, které povzbudí pleť a dodají jí osvěžující pocit. Smíchejte rozmačkané rajče s jogurtem a mandlovým olejem a aplikujte na obličej. Po 20 minutách opláchněte teplou vodou.

Zbavte se vrásek díky banánům

Banán obsahuje enzymy, které pomáhají vyhlazovat pleť a redukovat jemné linky a vrásky. Smíchejte rozmačkaný banán s jogurtem a olivovým olejem a aplikujte na obličej. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou.

Domácí pleťové masky jsou skvělým způsobem, jak si dopřát oživení a zářivý vzhled bez námahy. Použití běžně dostupných ingrediencí vám umožní připravit účinnou masku přímo ve vaší kuchyni. Sledujte potřeby své pleti a pravidelně si dopřávejte tento krásný rituál péče o pleť. Vaše pokožka vám poděkuje svěžím a zdravým vzhledem.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.krasa.cz