Wellnes aktivity se těší stále větší oblibě.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Domácí wellness: celoroční teplo a péče o zdraví  

V jakékoliv domácnosti od rodinného domu až po panelový byt si dnes můžete díky vývoji technologií a materiálů zřídit vlastní wellness zázemí. Svůj koutek pro prohřátí, uvolnění a pravidelnou péči o zdraví organismu i mysli tak budete mít vždy po ruce.

[Komerční prezentace] 

Wellnes aktivity se těší stále větší oblibě. Wellnes aktivity se těší stále větší oblibě. Zdroj: Archiv ireceptar.cz Podívejme se na základní a nejoblíbenější wellness vybavení, které pro vás vykoná neocenitelné služby, a to přímo v klidu vašeho soukromí bez nutnosti dojíždění do veřejných wellness center. Stejně jako v nich, i pro domácí využití volí nejvíce zájemců saunování a masáž v bublinkové lázni.

Tyto wellness aktivity kromě uvolnění svalového i psychického napětí například detoxikují organismus, rovnoměrně rozptylují podkožní tuk, zpevňují kůži, mírní bolesti pohybového ústrojí, zlepšují funkci kardiovaskulárního systému nebo posilují imunitu. Blahodárné účinky především na kvalitu pokožky navíc podporuje speciální wellness kosmetika.   

Infrasauny

Saunujte se úsporně a klidně i v malém bytě. Mnozí příznivci saunování si pořizují některý z modelů infrasaun právě pro jejich nízké prostorové nároky i nízkou cenu samotného provozu, která nepřevýší 5 Kč za jeden saunovací cyklus. Kabinu infrasauny umístíte do jakéhokoliv interiéru od zimní zahrady přes koupelnu až po ložnici, neprodukuje totiž páru, ani nezatěžuje své okolí zvýšenou teplotou.

Samotné sestavení zvládnete ve dvou lidech díky stavebnicovému systému během několika minut. Jediné, co k jejímu provozu budete potřebovat, je elektrická zásuvka, která napájí několik keramických, světelných nebo karbonových topidel. Jejich infračervené teplo vytopí interiér kabiny z kanadského jedlovce podle vašeho přání na teplotu 30-60 °C.

Vy pak můžete už jen v tichu relaxovat nebo číst knihu a kabinu nechat provonět vonnou esencí. Vybavení některých modelů nabízí také poslech zabudovaného MP3/rádio přehrávače a pro doladění atmosféry volitelné tóny barevného osvětlení – chromoterapii. Takové uvolnění si podle velikosti infrasauny můžete pak kdykoliv dopřávat doma nebo na chalupě také s přáteli nebo rodinou.

Model infrasauny Arawa nabízí velké uvolnění a zabere jen malý prostor. Foto / Mountfield Model infrasauny Arawa nabízí velké uvolnění a zabere jen malý prostor. Foto / Mountfield Zdroj: Mountfield / Model infrasauny Arawa nabízí velké uvolnění a zabere jen malý prostor. Foto

Finské sauny

Pořiďte si domů skandinávskou klasiku! Větší a z hlediska zřízení také náročnější investicí je rodinná finská sauna. Vhodná je hlavně pro zimní terasy nebo prostornější koupelny, posilovnu. Jak již název napovídá, finské sauny přinášejí do domácností tradiční skandinávskou metodu saunování. Jejich kvalitně izolovaná kabina je vytápěna elektrickými kamny (o příkonu 3,6–9kW), která rozpalují náplň saunovacích kamenů. Jejich poléváním vzniká pára a rychle se tak zvyšuje vnitřní teplota. Spektrum teplot ve finské sauně sahá od 60 °C v dolní části až nad 100 °C pod stropem kabiny. Stupňovité umístění (až tří) lavic umožňuje střídání pobytu v různých teplotních hladinách během saunovací procedury.  

Model finské sauny Parima s proskleným nárožím z bezpečnostního skla. Foto / Mountfield Model finské sauny Parima s proskleným nárožím z bezpečnostního skla. Foto / Mountfield Zdroj: Mountfield / Model finské sauny Parima s proskleným nárožím z bezpečnostního skla. Foto

Vířivé vany

Právě koupel v bublinkové lázni může být skvělým doplňkem saunování! Vzhledem k tomu, že vířivé vany poskytují díky moderní technologii a vybavení horkou koupel i v mrazivých dnech, jsou vyhledávaným zařízením pro terasy a zahrady k celoročnímu užití. Masážní trysky a milióny bublinek dokonale uvolní a promasírují ztuhlé svalstvo. Ráno taková lázeň příjemně rozproudí před pracovním dnem a večer skvěle zklidní pro kvalitní spánek.

Skořepiny akrylátových vířivek jsou vyrobeny ze špičkového amerického materiálu Lucite Acrylics. Zasazeny jsou do opláštění nebo mohou být zapuštěny do terénu. Při výběru kromě velikosti a vybavení vířivek (LED osvětlení, audiosystém,…) obvykle zájemci volí také designovou modifikaci vhodnou pro okolí vířivky.  Čištění vody zajišťuje například ozonová technologie, která odstraňuje bakterie, viry a také mastné stopy (např. z krémů). Můžete se ale rozhodnout také pro alternativu akrylátových vířivek a tou jsou vířivé vany nafukovací. Ty rozložíte a zprovozníte rychle, kdekoliv a můžete je bez problémů přepravovat i např. mezi domem a chalupou.

Model akrylátové vířivé vany Bahamas splní nejvyšší nároky na relax. Foto / Mountfield Model akrylátové vířivé vany Bahamas splní nejvyšší nároky na relax. Foto / Mountfield Zdroj: Mountfield / Model akrylátové vířivé vany Bahamas splní nejvyšší nároky na relax. Foto

Akční letáky