Kvasnice, nebo také droždí, jsou vlastně živou potravinou. Kvasinky druhu Saccharomyces cerevisiae živící se hlavně cukrem jsou pro člověka bezpečné a jsou to právě ony, které způsobují kynutí těsta. Droždí ale zdaleka není jen pekařův pomocník. Je to zdravím nabitý pomocník, který umí pomáhat zevnitř i zvenčí.

Elixír krásy

Droždí je skutečným elixírem krásy. Uklidní podrážděnou pokožku a zatočí s projevy akné. O blahodárných účincích droždí se můžete přesvědčit sami. Vyrobte si jednoduchou masku na obličej. Uvidíte, že vaše pleť bude jasnější, vypnutější a bez jakýchkoliv nečistot. Stačit bude obyčejná kostka kvasnic. Rozdrobte ji do malého množství mléka a rozmíchejte tak, aby vznikla hustší kašička. Tu pak aplikujte na obličej, nechejte alespoň 20 minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Na pleť má kromě droždí blahodárný vliv i banán. Zkuste sílu přírody a vyrobte si masku z ingrediencí, které najdete ve spíži.

Jak na to se podívejte na video:

Zdroj: Youtube

Ošetří i koutky

Droždí je nabité mikronutrienty. Obsahuje velmi důležité vitaminy ze skupiny B, ale i vitamin D, železo a měď. Právě nedostatek vitaminů B poznáte velmi často. Projevuje se prasklými koutky. Droždí, nabité tímto vitaminem, ale můžete využít jako první pomoc na bolavý projev vitaminového nedostatku. Rozdrobte trochu droždí do misky a přidejte pár kapek olivového oleje. Vzniklou kašičkou si bolavé koutky pravidelně natírejte, za pár dní by se měla dostavit úleva.

Vlasy jako princezna

Vlasy jsou korunou krásy, ale také odrazem našeho zdraví. Stres, vyčerpání a vnější vlivy se na kvalitě vlasů skoro vždy projeví. Jako první byste měli zapátrat po příčině poškození vlasů, a hned záhy jim věnovat skvělou péči. Tu jim poskytnete ozdravným drožďovým zábalem. Do zhruba 100 mililitrů teplého mléka rozdrobte dvě polévkové lžíce kvasnic. Přidejte půl kelímku přírodního jogurtu a dvě lžíce medu. Dobře promíchejte. Aplikujte na čisté a vlhké vlasy. Zabalte je do fólie a nechejte hodinu působit. Poté masku opláchněte vlažnou vodou a vlasy umyjte šetrným šamponem.

Vylepší i náladu

Droždí nefunguje pouze jako lazebník. Konzumace kvasnic má pozitivní vliv na imunitu a díky komplexu vitaminu B je účinným pomocníkem proti depresím a stresu. Dokáže pomoci s úzkostí, prudkými změnami nálad a nervozitě. Kromě toho upravuje peristaltiku střev a regeneruje celé tělo.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, svetkreativity.cz, drozdi.cz, www.nasevyziva.cz