Dopřejte si pravidelně dýňová semínka! Jedná se o tuze zdravou pochoutku, která má na náš organismus nesmírně pozitivní vliv a příjemné přínosy. V Mexiku byla oblíbená už před více než 7500 lety a v mnoha kulturách se vždy využívala jako účinný přírodní lék. Obsahuje totiž vysoký podíl mnoha vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek.

Jak připravit pražená dýňová semínka? Podívejte se na YouTube video na kanálu Prázdný talíř:

Zdroj: Youtube

Lepší imunita

Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C, zinku a železa podporují dýňová semínka dobrou imunitu a zároveň mají skvělé antifungální a antivirové vlastnosti. Pokud máte špatnou imunitu, jste vystaveni většímu riziku onemocnění. Této neblahé situaci předejdete denní dávkou těchto semínek.

Lepší fungování mozku

Když budete konzumovat 50 g dýňových semínek denně, podpoříte funkce mozku a budete mnohem bystřejší. Je to dáno vysokým obsahem zdravých bílkovin, vitamínů a zinku. Semínka jsou i skvělým bojovníkem proti předčasnému stárnutí mozkových buněk.

Kontrola hladiny cukru v krvi

Dalším důvodem, proč si dýňová semínka zařadit do pravidelného jídelníčku, je i ochrana před cukrovkou 2. typu. Pokud tuto nemoc máte, pomáhá účinně snižovat průvodní komplikace.

Kvalitnější spánek

Dostatek kvalitního spánku je nezbytný nejen pro udržení zdravého životního stylu, ale i pro pevné zdraví a pocit pohody. Díky této superpotravině si tento luxus budete moci dovolit. Dýňová semínka totiž obsahují tryptofan, esenciální aminokyselinu, kterou náš organismus přijímá pouze z přírodních rostlinných zdrojů. Jedná se o předstupeň serotoninu, stabilizačního hormonu, který se přeměňuje na spánkový hormon melatonin. 

Pevné kosti

V těchto semínkách je hořčík, který je důležitý pro zdraví kostí. Pokud je ho v těle nedostatek, hrozí riziko slabých a křehkých kostí. 

Prospívají vlasům

Dýňová semínka obsahují olej s vitamínem E, které prospívají vlasům. Nejenže rychleji rostou, ale jsou i pevnější a nemají sklony se lámat.

Vyšší kvalita spermií

Semínka jsou prospěšná i pro muže, protože chrání zdraví prostaty. Díky zinku také podporují mužskou plodnost a kvalitu spermií.

Související články

Zdroje: timesofindia.com, www.mindbodygreen.com, www.thehealthy.com