V současné době je trendem se vracet k přírodním způsobům péče o tělo a domácí kosmetika zažívá opět svůj velký comeback. Objevte kouzlo a účinky jedné ingredience, kterou máte dozajista doma.

Jak si doma připravit masku na obličej nebo vlasy? Podívejte se na toto YouTube video na kanále Harmony Česká republika:

Zdroj: Youtube

Klíčem k mládí je tvaroh

Tvaroh lze využít nejen jako potravinu, ale také jako bezvadný prostředek k zušlechtění našeho těla a pleti. Tento mléčný výrobek je bohatý na bílkoviny a vitaminy, které jsou výborné na regeneraci pokožky a pomáhá s mnoha kožními problémy, například s akné. Výživné masky z tvarohu jsou úžasné pro ošetření unavené a stresované pleti a navíc jsou perfektním zdrojem hydratace.

Vyrobte si elixír mládí

K výrobě pleťové masky použijte vždy tvaroh bez přidaných konzervantů nebo cukru. Nejprve rovnoměrně rozetřete 2 až 3 lžíce tvarohu na čistou pokožku obličeje. Pokud máte mastnou pleť, přidejte i několik kapek čerstvé citronové šťávy, která podpoří čisticí účinky. Masku nechte působit zhruba 20 minut a následně si pečlivě omyjte obličej teplou vodou.

Pokud si ještě dopřejete jemnou masáž prsty, napomůžete odstranit odumřelé buňky a podpoříte v pokožce správnou cirkulaci. Tvarohový zábal nejen skvěle hydratuje, ale dodá pokožce i potřebnou výživu, podrážděná místa náležitě zklidní a obsažená kyselina mléčná pomáhá odstraňovat odumřelou pokožku. Nakonec aplikujte na obličej hydratační krém. Tuto masku lze použít 1 až 2krát do týdne.

Tip

Pokud patříte k jedincům se zralou pletí, je doporučováno do tvarohové masky přimíchat navíc 1 lžičku panenského olivového oleje.

Výživná tvarohová maska s medem

Stejně tak si můžete přidat k tvarohu med, který má také prokazatelné omlazující účinky. Zároveň zklidňuje, vyživuje suchou a unavenou pleť, a dokonce vyhladí i drobné vrásky. Příprava je jednoduchá. Smíchejte si v misce 1 polévkovou lžíci medu, 2 polévkové lžíce čerstvého tvarohu a 1 syrový žloutek a směs naneste štětcem na vyčištěný obličej. Nechte působit 20 minut a smyjte vlažnou vodou.

Související články

Zdroje: www.dumazahrada.cz, www.idnes.cz, www.g.cz