Víte, jak nejefektivněji můžete podpořit váš vzhled, aby ho nehyzdily zbytečné vrásky a povadlá pokožka? Udělejte si každý den na sebe alespoň pár minut času. Nemusíte hned běžet do anti-age salonu, kde by se vám jistě dostalo příjemné péče. Mnohem efektivnější je pravidelná domácí rutina. Stačí se každý den hladit a masírovat tak partie nejen na obličeji, ale i dekoltu.

Jak na to? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Hlazení uvolňuje a vitalizuje

Každý z nás se nejvíce soustřeďuje na počínající vrásky v obličeji. A právě ty můžete zpomalit blahodárným hlazením, které je zároveň účinnou masáží. Dojde ke zlepšení prokrvení pokožky, k uvolnění napětí a také k podpoře detoxikace.

Díky tomu vaše pleť získá větší elasticitu a pružnost. Masáž by měla být velmi jemná, a proto použijte váš oblíbený olej, pokud máte, skvělý je arganový. Vždy jej nejprve zahřejte mezi dlaněmi, ty pak přiložte na obličej či jiné partie těla.

Nejprve vylaďte psychiku

Než si začnete masírovat obličej, uvolněte se v ramenou. Stoupněte si do vzpřímeného postoje, položte si prsty obou rukou na ramena a pohybujte rukama směrem dopředu a dozadu. Po několika opakováních můžete v této pozici rukama též kroužit a uvolňovat ramena tímto způsobem. Zlepší se tak průtok krve v těle.

Masáž lymfatických uzlin

Následně si namažte dlaně zvoleným olejem a několika jemnými tahy si namasírujte dekolt a krk, postupně směrem nahoru i celý obličej včetně čela. Rozproudíte tak v těle lymfu, protože se budete pohybovat v blízkosti lymfatických uzlin.

Lícní oblast

Následně pomocí pěstí lehce přejeďte prsty pod lícní obličejovou kostí od počátku brady a chvíli se pod ní zastavte. Pak pokračujte v tahu směrem k uším. Palce obou rukou přitom masírují spodní část brady. Pohyb několikrát zopakujte.

Boční strana dekoltu a krku

Následně celými dlaněmi promasírujte boční strany krku. Jemné pohyby veďte od dekoltu a ramen směrem až k čelisti a uším.

Nezapomeňte na okolí očí

V partiích očí veďte tahy prsty velmi jemně. Nejprve promasírujte spodní okolí očí směrem od koutku až ke konci obočí. Podobné tahy pak proveďte na horník víčku pod obočím, a to ve stejném směru.

Poťukávání osvěží

Pro obličej je velmi přínosné lehké poklepávání špičkami prstů. Pokožka se prokrví jo a získá svěží růžový odstín. Tento způsob masáže si můžete aplikovat kdykoliv během dne, jedná se totiž o opravdový životabudič. Dokonce vás to nakopne ve chvílích, kdy na vás padá únava.

Související články

Zdroje: www.adelaandela.cz, www.idnes.cz