Začalo nejen období hezkého a teplého počasí, ale i doba, kdy se množí komáři a další bodavý hmyz. Bohužel nám často znepříjemňují pobyt venku i doma. Jejich štípance způsobují nepříjemné a otravné svědění, kterého se zbavíte až ve chvíli, kdy imunitní systém z těla jedovatou látku vytěsní.

Existují však domácí způsoby a prostředky, kterým celý proces hojení urychlíte a svědění značně zmírníte. Které to jsou a pomohou vám k příjemné úlevě?

Ovesná kaše nebo mléko

Pokud jste zaznamenali na těle svědivé pupínky od štípnutí komárem, vyrobte si kaši z ovesných vloček.

Jak si ovesnou kaši připravit? To se dozvíte z následujícího videa:

Zdroj: Youtube

Ještě před tím, než kaši dochutíte ovocem, cukrem, medem či dalšími ingrediencemi, využijte hustou kaši jako lék proti svědění. Nebo si vyrobte jen malé množství vařených vloček, které rozmixujte tyčovým mixérem. Budou lépe držet na pokožce.

Naneste ovesnou pastu na každý pupínek a nechte tak 10 až 15 minut působit. Po chvíli ucítíte úlevu a štípanec i mnohem rychleji zaschne.

K léčbě můžete použít i zbytek vloček, které vám zůstanou z výroby vločkového mléka. To je gejzír zdraví a skvěle pomáhá i při hubnutí, spojíte tak příjemné s užitečným a nic nepřijde nazmar.

Jak si mléko z ovesných vloček můžete vyrobit? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Med

O léčivých účincích medu jste již určitě slyšeli mnohokrát. Má totiž perfektní antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Dokáže rychle zabránit možné infekci a zároveň vám uleví od pálení a svědění od nepříjemných kousanců od hmyzu. Stačí, když pomažete postižené místo trochou medu, necháte pár minut působit a nakonec opláchnete teplou vodou.

Aloe vera nebo netřesk střešní

Pokud doma pěstujete tyto léčivé rostliny, máte další možné „léčivo“. Dokonale vás zbaví nepříjemných pocitů, jež se vážou k poštípání hmyzem. Léčivý gel využívali už staří Egypťané. Nachází se uvnitř tučných listů a využívá se k léčbě mnoha kožních onemocnění. Zklidní nejenom ránu po štípnutí hmyzem, gel je výborný i na veškeré spáleniny. Má kromě hojivých i chladivé účinky, jež vám značně uleví.

Ledové kostky

Bolavá poštípaná místa můžete efektivně zklidnit i ledovými kostkami. Pomohou vám i od případného otoku. Led si můžete vložit do mikrotenového sáčku a pak už jen stačí jej přikládat na poštípaná místa na těle.

Související články

Zdroje: www.pikant.cz, www.insider.com, www.healthline.com