Není krásnější pohled než na louku rozkvetlých květin, kde se na vás směje jedna barva přes druhou a oči nad tou pestrou podívanou přechází. Také se ne nadarmo říká, že květina je symbolem ženskosti a něhy. A co vy? Jaké květině jste povahově podobní? Jste extrovertní jako lilie nebo agresivní jako pivoňka? A jakou byste rádi dostali na prvním rande?

Beran (21. března - 19. dubna)

Berani milují vůni šeříku. Evokuje jim romantiku, lásku a očekávání nadcházejícího léta. Berani jsou něžní a empatičtí, často se rozhoří pro nějakou aktivitu. Brzy ale uvadnou, stejně jako šeřík, který je krásný, voní a vydrží ve váze pouze jeden den. Berani na prvním rande kytici této opojné krásy vždy ocení.

Býk (20. dubna - 20. května)

Býci jsou klasici, mají tudíž v oblibě červené růže. Jejich vůně, šarm a elegance je přesně to, co je stejně jako rudou růži vystihuje. Nikdy nepohrdnou pořádným pugétem, se kterým se následně rádi pochlubí na sociálních sítích. Rudá je i jejich oblíbená barva a každý den si alespoň jeden doplněk v této barvě oblečou.

Blíženci (21. května - 20. června)

Blíženci jsou ctižádostiví a úspěšní lidé, často však opomíjení a spojovaní s předsudky. Stejně tak to má karafiát, symbol komunistické éry, který je nyní opomíjený, nechtěný i přehlížený. Je to ale škoda, takhle květina nejen dlouho vydrží, stejně jako vy, ale má i velmi příjemnou vůni, která působí na opačné pohlaví jako magnet.

Rak (21. června - 22. července)

Raci jsou extrovertní povahy, tudíž rádi neustále zkouší nové věci. Jejich vášní je cestování, proto si nikdy nenechají ujít možnost očichat jakékoliv exotické květiny. Hlavně, aby byly barevné a extrémně voňavé. Proto vždy odejdou z květinářství s orchidejí, kterou provoní celé jejich obydlí. Pokud tedy trpíte alergií, nikdy je doma nenavštěvujte, upšíkali byste se.

Lev (23. července - 22. srpna)


Lvi jsou drsní tělem i duší, občas působí až agresivně jako vzhled a vůně pivoňky. Tato květina je tedy jejich osudová a jediná přijatelná pro nevěsty, které chtějí extrovertní a netradiční svatbu bez zbytečných okázalostí. Muž, který přinese ženě ve znamení Lva pivoňky, nedostane pár facek nebo výsměch, ale velkou pusu.

Panna (23. srpna - 22. září)

Panny proplouvají životem jak se jen dá. Nic neřeší, neplánují, neprožívají. Na nějaké snění a blázniviny je neužije. Jsou takovou pampeliškou. Krásnou na pohled, užitečnou v životě, ale pro někoho dosti otravnou. Jeden den tuhle rostlinku utrhnete na zahradě, aby vám nedělala neplechu na dokonalém trávníku a druhý den je zpět. Stejně to máte i vy.

Váhy (23. září–22. října)

Lidé ve znamení Váhy propadají kouzlu slunečnic. Jejich postoj, dlouhý stonek a nádherný obrovský květ otáčející se za sluncem, to je obličej Váhy za slunného jarního dne. Pokud chcete udělat ženě ve znamení Váhy radost, vezměte ji na focení do slunečnicového pole. Nejen, že bude mít krásnou památku, ale ještě si u ní šplhnete kreativním nápadem.

Štír (23. října - 21. listopadu)

Štíři milují rodinný život a často si popláčou. Jsou hodně emotivní a sentimentálně založení. Rodina je pro ně celý život a v jejich rodinném kruhu drží všichni pohromadě a mají se rádi. Na člověka ve znamení Štíra se můžete vždy spolehnout stejně jako na hortenzii. Ta je stálá, realistická, obětavá a empatická stejně jako vy.

Střelec (22. listopadu - 21. prosince)

Střelci jsou nenápadní, tišší a snaží se splynout s davem. Nikoho nezajímají, nic v podstatě nezajímá ani je. Jsou rádi, když nic nemusí a prostě tak nějak jsou. Stejně to mají i kaly. Květiny, kterých si téměř nikdo nevšimne, i když při bližším prozkoumání si uvědomíte, že jsou sice jednoduché, tradiční, ale mají také tajemnou symboliku a zajímavou rafinovanost.

Kozoroh (22. prosince - 19. ledna)

Kozorozi mají rádi spokojený a poklidný rodinný život. Potřebují ve všem najít pořádek, klid, rovnováhu a pravidelnost. Stejně tak je to i u gerber. Jsou symetrické, jasné, bez překvapení a jednoduché. Navíc dlouho vydrží a přesně víte, co od nich čekat. V domě vytvoří tolik potřebný pocit souznění a klidu.

Vodnář (20. ledna - 18. února)

K Vodnářům patří styl, bezchybnost a dokonalost. Sledují poslední trendy a vyžívají se v módě, stejně to očekávají i od květiny, kterou dostanou. Musí být něčím originální, jedinečná a dostatečně atraktivní. Vodnáři chtějí, aby je zaujala svým vzhledem, vůní, ale i pocitem, který se v nich rozvine po jejím očichání. Vodnáři vsází na narcisy.

Ryby (19. února - 20. března)

Ryby jsou svobodomyslné, ekologicky zaměřené a vůbec si nepotrpí na výdobytky dnešního světa. Milují tedy luční kvítí a pestré barvy. Zamilují se do jemných a éterických bytostí stejně jako do kvítků, které tvoří jejich oblíbenou luční kytici. Zvonečky, sedmikrásky, vlčí mák i pomněnky. Tyto všechny květiny Ryby milují a obdivují. Dokáží se s nimi přímo duševně mazlit.

Zdroj: living.iprima.cz, www.magazinzahrada.cz