Každý věk přináší to své. Kolem padesátky dochází k zásadním hormonálním změnám a u mnohých jedinců i ke zpomalení metabolismu. Bohužel ti, kdo nedodržují zásady správné životosprávy s dostatkem pohybu, to často pocítí na zvyšující se váze a přibývání nevzhledných tukových zásob.

Pokud mezi ně patříte a chcete shodit nějaké to kilo navíc, určitě si srovnejte jídelníček a věnujte se pravidelně nějaké oblíbené pohybové aktivitě. A zcela určitě si také pravidelně dopřávejte masáž uší. Jsou na nich místa, které vaše zdárné hubnutí dokonale podpoří.

Chcete vědět, jak zhubnout pomocí reflexologie? Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Ušní terapie dle Japonců

V Japonsku došli odborníci k jednoznačnému závěru, že stimulace některých míst na uších může aktivovat stimulovat nervy a orgány, které regulují nejen chuť k jídlu, ale i pocit hladu, což vede ve výsledku k úspěšnému úbytku hmotnosti.

V jistém věku je vzhledem ke zpomalení metabolismu a často i špatnému průtoku lymfy přerušený nepřetržitý tok energie. Zpravidla to má nejen špatný dopad na naše fyzické zdraví, ale i na to duševní.

Masáží vnějších částí uší však můžete stimulovat reakce nervového systému, které pozitivně usměrňují endokrinní systém, pomáhají se správným metabolismem, dobrým trávením a zároveň snižují oxidační stres.

Masáž uší zahání chutě

Pokud si budete pravidelně masírovat určitá místa na uších, bonusem vám bude omezené nutkání na neřízené požívání jídla a nebezpečné chutě. Aplikovat byste se měli vždy 15 minut před jídlem. Základní jsou dva body, které můžete vidět níže na obrázku. Horní s názvem Shimon je v horním uchu a měli byste jej vždy pevně zmáčknout prsty na dobu 1 minuty. Druhé místo, tzv. bod hladu. Je uprostřed tragusu, tedy kožního výčnělku na uchu. Další minutu tedy masírujte právě tyto ušní lokality.

Přidejte i jemné tahání za vnější ucho

Můžete také pokračovat masáží, kdy začnete tahem prstů na vrchní části ucha. Palec byste měli mít za uchem a ukazováček v jeho přední části. Lehkým tlakem pak přejíždějte z vnitřku ucha směrem ven. Postupně tak promasírujte obě celé uši a alespoň třikrát zopakujte.

I místa za uchem vám usnadní hubnutí

Na závěr promasírujte i polštářky ukazováčků jamky za ušima. Tah začněte nahoře a pomalu pokračujte jemným tlakem dolů až na konec ucha. Postup také třikrát zopakujte. Na závěr udělejte několik hlubokých nádechů a výdechů.

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, www.celostnimedicina.cz, www.bodyandsoul.co, www.timesofindia.indiatimes.com