Letní sezona je tu a s ní i strach spousty žen, které si v plavkách nepřipadají dobře. Tuk na břiše má totiž hned dva negativní efekty. Nejenže snižuje sebevědomí, ale také může být velmi škodlivý. Zbavte se ho jednou provždy se sklenicí zeleninové šťávy. Pomůže vám nastartovat metabolismus a tím i požadované spalování tuků.

Připravte si podle videoreceptu skleničku zeleninové šťávy, která dokáže spálit nadbytečný břišní tuk:

Zdroj: Youtube

Spalovací efekt zázvoru

Zázvor je neobyčejná zelenina, která dokáže pomoci jak při nachlazení, tak i s přebytečným tukem. Stejně jako chilli paprička má zázvor pozitivní vliv na metabolismus, který dokáže popohnat. Také efektivně zahání chuť k jídlu, jež mnohdy snahu o zhubnutí zničí. Z těchto důvodů je zázvor v této "tukožroutské" zeleninové šťávě velice důležitý.

Zábrana ukládání tuků

Ve snaze zbavit se břišního tuku hraje významnou roli rovněž citron. Ten podporuje zejména detoxikaci jater, která jsou při spalování tuků velmi důležitá. Zároveň účinně zabraňuje hromadění a následnému ukládání tuků v těle. Ne nadarmo se proto doporučuje pít sklenici vlažné vody s citronem ráno ještě před snídaní.

Zdravé účinky mrkve

V mrkvi se nachází velké množství vitaminů A, B a C, které podporují produkci imunitních buněk. Mrkev rovněž snižuje hladinu cholesterolu v krvi, reguluje krevní tlak a zabraňuje srážení krve. Jak už jsme zmínili na začátku, přebytečný tuk na břiše může mít negativní důsledky na naše zdraví. Projevuje se to především zvýšením rizika vzniku diabetu či srdečních komplikací, proto je konzumace mrkve velmi důležitá.

Šťáva při hubnutí

Šťávu spalující břišní tuk, si můžete připravit během chvilky. Stačí, když odšťavníte 4-5 mrkví, kousek zázvoru a půl citronu. Ideální čas na pití tohoto zázračného drinku je každý den ráno na lačno. Je to skvělý start do nového dne, který navodí dobrou náladu!

Zdravotní benefity šťávy

Kromě toho, že vám pomůže zbavit se většího bříška, má spoustu dalších blahodárných účinků na naše zdraví. Každodenním popíjením této šťávy se vám zlepší zdraví kůže, sníží se riziko vzniku různých druhů rakovin a podpoří se trávicí systém i tlusté střevo. Pokud míváte problémy s plynatostí a nadýmáním, pak vězte, že po tomto drinku si už na to ani nevzpomenete!

Související články

Zdroje: painandgain.cz, prostreno.cz, idnes.cz