Rozhodli jste se, že i po padesátce budete vypadat skvěle? Mimo zdravého jídelníčku a dostatečného pohybu vám může při hubnutí pomoct také šálek kvalitní kávy. Ke zvýšení účinků lze do kávy přidat rovněž některé ingredience, které podporují spalování tuků. Dejte si tuto vylepšenou kávu 20-40 minut před cvičením a sledujte, jak přebytečné tuky půjdou rychle dolů!

Připravte si kávu s citronem podle video receptu na YouTube, na kanálu Rozy’s Kitchen:

Zdroj: Youtube

Kvalitní zrnka kávy

Jestliže chcete s kávou hubnout, musíte zapomenout na latté, cappuccino a jiné kávové speciality. Vhodná je totiž pouze kvalitní zrnková káva černá nebo zelená. Nejenže obsahuje minimum kalorií, ale na lidský organismus má blahodárné účinky, a to díky kofeinu a vysokému obsahu antioxidantů, které zamezují předčasnému stárnutí.

Pozitivní účinky kofeinu

Při hubnutí může být kofein skvělou pomůckou, jelikož účinně zrychluje metabolismus a tím se během cvičení mnohem více zpotíte. Po vypití šálku kávy pocítíte také velké množství energie a zvýší se vaše celková výdrž. Pro mnohé, které často honí mlsná, má kofein ale ještě jednu velkou výhodu. Černá nebo zelená káva snižuje chuť k jídlu!

Zlepšení chuti skořicí

Pokud jste byli zvyklí na sladké kávy, nejspíš vám černá káva na poprvé zrovna nezachutná, poněvadž má typickou hořkou chuť. Můžete si ji však vylepšit cejlonskou skořicí, která má silné antioxidační vlastnosti. Půl lžičky pravé skořice pomůže redukovat hladinu krevního cukru a cholesterolu, zlepší trávení a posílí imunitní systém.

Špetka zázvoru prospěje

Další možností, jak zvýšit pozitivní účinky kávy, je přidáním trochy sušeného nebo čerstvě nastrouhaného zázvoru. O něm je všeobecně známo, že zrychluje metabolismus, reguluje cholesterol a posiluje imunitu. Zároveň je bohatý na vitamin C a minerály. Do kávy proto stačí dát zázvor pouze na špičce lžičky, čímž jí dodá lehce pikantní chuť a přirozené aroma ponechá.

Místo mléka tuk

Při dietách není úplně vhodné přidávat do kávy plnotučné mléko, ale můžete ho skvěle nahradit lžičkou kvalitního tuku, jako je kokosový olej nebo máslo. Společně s kofeinem nastartuje váš metabolismus a pomůže tak při hubnutí. Kávu si ovšem můžete dochutit také malým množstvím mandlového nebo kokosového mléka, stévií či několika kapkami vanilkového extraktu.

Související články

Zdroje: kupi.cz, flow-nutrition.cz, prozeny.cz